motorsearchdl

دانلود فایل

كارآفرینی چیست؟ (حسابداری)

دسته بندیحسابداری
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات2
حجم فایل9 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

كارآفرینی چیست؟

در مورد تعریف كارآفرینی دیدگاه های مختلفی وجود دارد و درك كامل مفهوم و موضوع " كارآفرینی " نیازمند اطلاع از دیدگاه های بین رشته ای می باشد. كارآفرینی برحسب ماهیت خود و توجه محققان رشته های مختلف از نظر روانشناسی، جامعه شناسی، اقتصاد، صنعت و حتی تاریخی تعریف شده است.

فهرست مطالب

كارآفرینی چیست؟

تعریف دکتر احمد پور داریانی از کارافرینی

تعریف ژوزف شومپیتر از کارافرینی

تعاریف دیگر كارآفرینی

 

 

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 5:46 ] [ جمشید راد ]
[ ]

کاخ عالی قاپو (تاریخ و ادبیات)

دسته بندیتاریخ و ادبیات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات3
حجم فایل43 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

کاخ عالی قاپو

معروف به: دولتخانه مباركه نقش جهان، قصر دولتخانه
موقعیت: ضلع غربی میدان امام
سال تاسیس: ۱۱ هجری قمری(دوره شاه عباس اول)
مینیاتوریست و نقاش: رضا عباسی
ویژگی های ساختمان:
در غرب میدان امام و روبروی مسجد شیخ لطف الله عمارتی سر بر افراشته که به عنوان یکی از مهمترین شاهکارهای معماری اوائل قرن یازدهم هجری از شهرتی عالمگیر برخوردار است.
با توجه به منابع و مأخذ موجود درباره سلسله صفوی و همچنین با در نظر گرفتن بررسی های انجام شده در مورد این ساختمان زیبا و رفیع چنین استنباط می گردد که کاخ عالی قاپو دروازه مرکزی و مدخل کلیه قصرهائی است که در دوران صفویه در محدوده میدان امام احداث شده اند.
در حقیقت این بنا به مثابه یک ورودی بزرگ و با شکوه میدان امام را به مجموعه دولتخانه و عماراتی مانند رکیب خانه، جبه خانه، تالار تیموری، تالار طویله، تالار سرپوشیده و کاخ چهلستون و دیگر عمارات مربوط می کرده است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 5:46 ] [ جمشید راد ]
[ ]

کارآموزی در شركت های تولیدی اشی مشی (گزارش کارآموزی)

دسته بندیگزارش کارآموزی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات10
حجم فایل29 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

کارآموزی در شركت های تولیدی اشی مشی

تاریخچه گروه شركت های تولیدی اشی مشی:

شركت سهامی خاص گیلان سویا در سال 1371 تاسیس گردید. این شركت با داشتن بیش از یك دهه فعالیت، یكی از مجهزترین واحدهای صنعتی تولید انواع ماكارونی، اسنك و نوشابه گازدار می باشد، در اواخر سال 1378 همزمان با راه اندازی خط تولید نوشابه گازدار در بطری یكبار مصرف(PET) و نیز راه اندازی دستگاه بطری ساز(PET) با هدف تولید و عرضه نوشابه با كیفیت رسماً فعالیت تولید انواع نوشابه گازدار را با نام تجاری اشی مشی در شركت سیرنگ زیبا كنار آغاز نمود. روند توسعه و به روز نمودن ماشین آلات آن برابر با آخرین تكنولوژی روز جهان در كلیه بخشهای تولید محصولات متنوع شركت همواره استمرار داشته است.

فهرست مطالب

تاریخچه گروه شركت های تولیدی اشی مشی:

قابلیتهای تولیدی در گروه تولیدی اشی مشی:

تكنولوژی ساخت بطری PET و نوشابه:

از افتخارات

عمده فعالیت شركت تولید انواع ماكارونی:

1ـ تهیه صورتهای مالی

2ـ هدف صورتهای مالی:

مسئولیت صورتهای مالی:

اجزای تشكیل دهنده صورتهای مالی:

صورتهای مالی كارخانه هدیه شمال:

رویه حسابداری

موضوع فعالیت طبق اساسنامه:

عمده فعالیت شركت

تولید انواع ماكارونی

نسبت های مالی شركت:

سیستم سند هزینه

تنظیم سند هزینه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 5:46 ] [ جمشید راد ]
[ ]

جزوه -رنگ در معماری داخلی و خارجی (فنی و مهندسی)

دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdocx
تعداد صفحات212
حجم فایل3.433 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلودرنگ یک زبان جهانی است. رنگ احساسات را تحریک می‌کند. فرهنگ‌ها را شکل می‌دهد و پیش زمینه جهان ما را می‌سازد. صحبت در مورد رنگ موجب می‌شود که خصوصیات موسیقی و طبیعت و ویژگی‌های شخصیتی را به جا آوریمورنگ بر خلاف سایر ملزومات دکوراسیون یک بعد انسانی دارد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در واقع رنگ می‌تواند حالتهارا تغییر دهد، فضاهای خاصی به وجود آورد و روحیهٔ انسان را بهتر کند و در همین حال جولانگاه خوب و امنی برای خلاقیت انسان است.

 

دیدن رنگ‌ها، استفاده از آنها و فضا سازی با پالت شخصی و دلخواه، زمینهٔ آرامش بخشی را در زندگی روزانه ایجاد می‌کند. رنگ یکی از ملزومات باشکوه زندگی است. خانه‌ای که غرق رنگهای مناسب باشد همیشه آرامش بخش است؛ اتاق‌ها با ترکیب جالب رنگها، بافت و ابعاد، زنده و زیبا می‌شود.

 

توصیف رنگ

 

اگر به اهمیت استفاده از سایه و رنگ مایه‌های ساده پی ببرید استفاده از رنگهادر طراحی دکور به تجربهٔ ارزنده‌ای بدل می‌شود. واکنش ما به رنگها می‌تواند از بعد احساسی یا علمی مورد بررسی قرار گیرد. کشف این مساله چگونه بر فضا تاثیر می‌گذارد کمک می‌کند تا دریابید چه چیزی حس بهتری در شما ایجاد می‌کند.

 

رنگ در سطوح واحجام

 

اگر داخل ساختمان به سطوح و احجام تخیلی و آبستره تقسیم شده باشد، سعی کنید که هر حجم یا سطحی را با ترفندی ظریف با رنگی عمل آورید. جایگزینی موثر رنگها در هر اندرونی موجب سادگی و شفافی در منطق بصری فضا می‌شود. این نوع فضاها بدون رنگ پردازی فکر شده بی محتوا و آشفته به نظر می‌رسد.

 

رنگهای برجسته توان جذب دقت به هر نوع نمای خاص و عنصر معماری داخلی را دارد، از قبیل طبقه بندی‌های مختلف، پارتیشن‌ها و غیره حتی می تئانید زمان انتخاب، رنگ‌های قوی و متضاد اما مناسبی را به کار گیرید. مطمئن باشید که عناصر منتخب ویژه شما در معماری داخلی مناسب ترین موارد برای برجسته شدن هستند.

 

اصول هماهنگی رنگها

 

پایدار ترین تئوری هماهنگی رنگ در معماری داخلی عبارت است از اطمینان به اینکه رنگها در هر نوع رنگ بندی در بعضی ویژگی‌ها و خصائل با یکدیگر مشارکت دارند. به یاد داشته باشید که رنگها سه نوع ویژگی دارند:

 

نام رنگ hue or color ارزش رنگ درجه سیر و روشنی value color میزان اشباع chroma=saturation

 

حفظ برخی تشابه بین رنگها به شما این اطمینان را می‌دهد که رابطه‌ای بین یکایک آنهاست که منجر به هماهنگ شدنشان می‌شود. پس ابتدا باید پایه هماهنگی ترکیب رنگها مهیا شود آنگاه برای برجستگی بصری لازم است که رنکهای نمایشی به آنها اضافه نماییم که این مهم برای سرزنده نمایاندن ترکیب رنگ و ممانعت از ملال آور شدنشان می‌باشد

 

رنگها و ارزش رنگهای متشابه((similar hue and value

 

روش آسان برای نیل به هماهنگی در رنگ، همانا حفظ میزان رنگ و ارزش رنگ به طور متناسب، ثابت و فقط با تغییری است که گهگاه در اندازه اشباغ شدگی رنگ پیش می‌آید یعنی تراکم و به زبان دیگر خلوص رنگ را زیاد و کم می‌کند. این کار بدین معنی است که در یک انتخاب از نمونه رنگهای متناسب، بکار رفته در یک ترکیب تک رنگ، روشنی و یا تیرگی نسبی ثابت مانده و فقط قدرت رنگ یا درجه اشباع آن است که کم و زیاد می‌شود. برخی رنگها می‌توانند خیلی جاندار و پر ملات باشند و برخی دیگر آبکی و کم ملات.

 

نام رنگ‌های مشابه با میزان خلوص آنها(similar hue and chroma)

 

شیوه دیگری برای دستیابی به هماهنگی، همانا حفظ رنگ و خلوص یا اشباع آن به میزان برابر و متغیر نمودن ارزش رنگ می‌باشد. این نوع ترکیب رنگ شامل تغییرات همان رنگ با همان توان رنگ همراه با سیر و روشنی نسبی و تغییرات رنگ می‌باشد.

 

ارزش رنگها و میزان خلوص ثابت باشد (similar value and chroma)

 

باز هم روشی دیگر برای هماهنگی رنگ؛ حفظ ارزش رنگ و میزان اشباع یا خلوص بصورت ثابت و تغییر خود رنگ است در این شرایط روشنی و تیرگی نسبی، ثابت به نظر ممی رسد هم آنگونه که درجه اشباع رنگ نیز ثابت است و تنهاخود رنگ است که تغییر می‌کند. به طور غیر منتظره‌ای این روش کمتر مورد تجربه قرار می‌گیرد پس با حفظ ارزش رنگ و درجه اشباع در شکل ثابت است و رنگها گهگاه به خاکستری می‌گراید (اشباع با درجه متوسط) متمایل می‌شوند. به یاری موارد ذکر شده شما می‌توانید عملاً هر یک از رنگها را با هم ترکیب کنید که نتیجه آن آفرینش ترکیب بندی فوق العاده چشمگیر و هم آهنگ خواهد بود.

 

سادگی را حفظ کردن

 

برای اجرای آسانترین و مطمئن ترین ترکیب بندی، اول اینکه فقط با دو رنگ بسیار نزدیک، مرتبط با یکدیگر کار کنید. دیگر اینکه برای برخی از فضاها و رنگهای یکنواخت momoton استفاده از یک تک رنگ momton &mono chromatic در رنگ بندی بجا و رویکردی صحیح است. برای مثال اگر درون خانه‌ای مبلمان ئ رنگ کلی فضا همخوان ئ یکسان باشند، این ترکیب خود جلب نظر می‌کند.

 

اغلب با وجود اینکه شما اسباب و اثاثیه را با هدف یکی کردن مبلمان با معماری داخلی خانه یکسان می‌نمایید حتمادر می‌یابید که با مقدار جورواجوری مبلمان بدقواره، که بیشتر به آنها اثاثیه می‌توان اطلاق کرد تا اشیاء فکر شده و بجا برای فضای مورد نظر مواجه هستید. یعنی زندگی شما بیشتر اوقات متمایل به پر شدن بی هدف با انواع اسباب اثاثیه می‌شود. یک میز تحریر، یک چراغ خاص سوغاتی از اروپا و یا یک تک پارچه بته جقه هدیه شده از طرف عمه جان. حال برای ارتباط دادن همه این عناصر گلچین شده با مبلمان و اشیاء جانبی آرایشی، اصولی ترین راه آفرینش سادگی در معماری پس زمینه این اشیاء می‌باشد. طراحان و دکوراتورها این روش را برای دستیابی به ساختاری صحیح در معماری داخلی خود بر می‌گزینند.

 

ترکیب بندی خنثی ولی یکنواخت

 

یک ترکیب بندی خنثی رویکردی محافظه کارانه و بدون اشتباه در آرامش یک فضای داخلی می‌باشد که برای اشیاء برجسته تزیینی و کارهای هنری در فضا، زمینه ساز برجستگی و درخشش شده است. به یاری سادگی و نامرئی بودن پس زمینه، بدین معنی که پس زمینه بدون خودنمایی باعث نمایش اشیاءتزیینی و کارهای هنری شود، یک رنگ بندی خنثی واقعی هیچگاه نه سرد است نه گرم و به طور نسبی کلاً خنثی است، در بر گیرنده رنگریزه‌های سفید، سفید شیری و خاکستری خنثی بوده و آفریننده حال و هوای بسیار شیک و جدی در فضا می‌باشد، احساس بر انگیخته شده بوسیله طراحی رنگ موجب آرامش، احساس وظیفه، گوشه گیری، ظرافت، تسلط پاکی، جدیت و خشکی است.

 

رنگ بندی‌های سرد و یکنواخت

 

در رنگبندی سرد و یکنواخت رنگها عبارتند از سبز-خاکستری-صورتی-خاکستری یا شیری سرد، یک فضای داخلی با رنگبندی سرد یکنواخت بیشتر گرایش به هوایی بودن دارد و برای پرهیز از یک فضای ناخوشایند و خشک روشن تر از یک فضای گرم یکنواخت خواهد بود. تجهیز مبلمان نقش مهمی را در آفرینش گرمای دلپذیر دارد چند قطعه مبل چشمگیر در تعادل فضا نقش مهمی می‌تواند ایفا کند.

 

رنگبندی گرم و یکنواخت

 

رنگبندی‌های گرم و یکنواخت رویکردی ساده در طراحی رنگ می‌باشند رنگها می‌توانند خاکستری گرم، بژ و از مجموعه طیف رنگهای گرم نیز می‌باشند، زیر مجموعه رنگهای خاکستری گرم می‌توانند آفریننده فضایی دعوت کننده، دنج و آرامش بخش باشد. حال فضایی مطلقاً گرم و یکنواخت می‌توانند بوسیله چند شیء برجسته با رنگ سرد از انواع تابلو و یا لوازم جانبی تزیینی تعادل و توازن رنگ فضا را کامل می‌کند.

 

رنگبندی‌های متشابه یا همگن

 

رنگبندی‌هایی که به یکدیگر شباهت داشته و یادر چرخه رنگ همسایه یکدیگرند، متشابه نام دارند. در رنگهای ملایم (با سفید ترکیب شده) ویا سایه رنگها (با سیاه ترکیب شده) هم آهنگی وجود دارد. زمانی که رنگی قوی و پر توان را انتخاب می‌کنید یک رنگبندی آنالوگ رویکردی مطمئن و مستدل برای پایان بخشیدن خوش به هم آهنگی رنگی شماست. تاثیر زیبا شناسانه عمومی ئ رئانشناختی در رنگبندی آنالوگ بستگی به ارزیابی زنگهای انتخابی شما دارد.

 

رنگبندی متشابه یا آنالوگ نسبتاً از نظر اجرا آسان می‌باشد و زمینه انعطاف‌پذیری در ایجاد هماهنگی با تعدادی از سایر تجهیزات مانند مبلمان مهیا می‌سازد. این نوع راهکار در رنگبندی بعنئان حلال مشکلات برای زمانی است که رنگین مجموعه‌ای از اثاثیه و مبلمان گلچین شده را می‌آزمایید.

 

رنگبندی‌های مکمل

 

رنگهای مکمل و یا متمم. آنهایی هستند که در چرخه معروف رنگها درست در مقابل یکدیگر قرار دارند. حال رنگبندی رنگ‌های مکمل اغلب بیشترین برجستگی و سرزندگی را دارا بوده و عملاً مشکل سازند و هرگونه چالش در داوری، انتخاب و بکارگیری به موقع این رنگها، موجب ایجاد رنگبندی نا هنجاری می‌شود. بنابراین مطالعه موفقیت آمیز نمونه‌های رنگبندی‌های مکمل لازم است، زیرا درک این موضوع که کدام یک از رنگها لازم و دیگری غیر لازم است حیاتی است. نهایت اینکه طراحی با رنگهای مکمل اغلب حاصلش هیجان، شادابی، انرژی و جنبش می‌باشد.

 

رنگ وبافت

 

جنس و بافت. عاملی مهمی است که باعث زنده شدن رنگها می‌شود. در واقع برخی رنگها تنها در صورت قرار گرفتن در جنس و بافت مناسب می‌توانند هم نشینی زیبایی را ارائه دهند. مثلاً پارچه نخی سفید وچرم مشکی کاملاً با هم مناسب هستند. ما می تئانیم از دو جنبه به این مسئله نگاه کنیم. مثلاً وقتی نور از بافت‌های مختلف باز می‌تابد. ما تاثیرات مختلفی را مشاهده می‌کنیم. شاید این بازتاب درخشان، مات، کدر یا شفاف باشد یا نرمی و زبری بافت آن، توجه انسان را به خود جلب کند. اما ما از لحاظ فیزیکی نیز می‌توانیم از بافت پارچه لذت ببریم. و این زمانی است که بافت و جنس پارچه نیز با زیبیی ظاهری آن هماهنگ است.

 

رنگ و نور

 

نور فراوان خوب و طبیعی یکی از بهترین عناصر در دکوراسیون است که می‌توانید روی آن مانور بدهید. این ساختمان صنعتی شهری به یک آپارتمان بادگیر و بزرگ تبدیل شده است اما چندان احتیاجی به اسباب اضافی دیگر برای تکمیل خطوط خوب معماری و سایه روشن‌های مناسبش نداردنور مناسب شب در چنین فضایی، ترکیبی از چند نوع مختلف نور و درجه‌های متعدد ان است تا بتواند با فضای ساختمان، سازگار شود. در نتیجه هالوژن، تنگستن و فلورسنت هم برای ایجاد نئر واحد و مناسب در آن مفید هستند.

 

رنگ در معماری

معماران و طراحان داخلی به هنگام طراحی، ساختمان را از نظر فرم، فضا،نور، رنگ، بافت مورد بررسی قرار می‌دهند، اما متأسفانه یکی از اجزایی که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد رنگ است. برای اینکه تاثیرات رنگ از همان ابتدا مشخص شود، باید انرا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده از همان ا

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 5:46 ] [ جمشید راد ]
[ ]

پیشگیری از رفتارهای پرخطر (پپیشگیری از گرایش به خشونت) (روانشناسی و علوم تربیتی)

دسته بندیروانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات13
حجم فایل275 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پیشگیری از رفتارهای پرخطر (پپیشگیری از گرایش به خشونت)

چکیده

مهم ترین زمینه های گرایش به خشونت در جامعه ما زمینه های اجتماعی و زمینه های فرهنگی می باشند. در بعد اجتماعی، محرومیت های ساختاری عمده ترین نقش را در گرایش افراد به خشونت های فردی و به ویژه خشونت های گروهی و شورش های اجتماعی دارد. مهم ترین راهکارهای مقابله با زمینه های گرایش به خشونت در جامعه در بعد اجتماعی، راهکارهایی هستند که هدف آنها کاهش سطح محرومیت های ساختاری است. این راهکارها به طور عمده در دو شاخه ی سیاسی و اقتصادی جای می گیرند. در زمینه ی مقابله با اثرات منفی رسانه های جمعی راهکارها عمدتاً بر پیشگیری وضعی استوار است.

 در بعد فرهنگی، تحقیقات فراوانی بر روی تأثیر رسانه های جمعی بر گسترش خشونت در سرتاسر جهان انجام شده است.

حسادت، باورهاى ناروا، مشكلات اقتصادى، بیمارى، بدآموزى، بدگمانى، كبر و خودبینى، حب دنیا، شهوت، خستگى، از عوامل اصلى خشونت در آیات وحى معرفى شده‏اند.

همچنین نشان از وجود همبستگی مثبت میان میزان استفاده از رسانه های جمعی و گسترش خشونت دارد. زمینه های روانی در میان زمینه های گرایش به خشونت به طور عمده دارای نقش واسطه ای بوده و در مواقع بسیاری معلول زمینه های اجتماعی است.

 تغییر وضعیت جسمى، سكوت، گوش دادن به سخنان خشونت‏گرا، توجه به آثار خشونت از راههاى كنترل خشم شناخته مى‏شود. از سویى دیگر حكومت‏ها با وضع برخى قوانین و مقررات مى‏توانند در راستاى كنترل خشم قدم بردارند. افزون بر این موارد، آموزش مهارت های زندگی به خصوص آموزش مهارت های خاص کنترل و مقابله با خشم نقشی اساسی در زمینه مقابله با خشونت ایفا می کند. در نهایت عمل به آموزه های دینی و شعائر اسلامی می تواند به افراد کمک كند تا به شیوه ی مؤثرتری با موقعیت های تنش زا مواجه شوند.

واژه های کلیدی : خشونت، كنترل خشم، فرهنگ، رسانه، پیشگیری، زمینه خشونت

فهرست مطالب

ذکر و یاد نام خداوند

صفحه عنوان

تقدیم و تشکر

پیشگفتار

چکیده

مقدمه 

روش تحقیق

ادبیات و پیشینه تحقیق

تعریف خشونت

انواع خشونت

عوامل گرایش به خشونت

راهکارهای مقابله با خشونت

نظریه های مربوط به خشونت

نتیجه گیری و اظهار نظر محقق

منابع

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 5:45 ] [ جمشید راد ]
[ ]

پاورپوینت کنایه (تاریخ و ادبیات)

دسته بندیتاریخ و ادبیات
فرمت فایلpptx
تعداد صفحات18
حجم فایل232 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاورپوینت کنایه

یکی از عواملی که شاعر یا نویسنده با به کارگیری آن می تواند نقش خیال انگیزی را در اثر خویش به کمال برساند، کنایه است. کنایه یکی از صورت های بیان پوشیده و اسلوب هنری در گفتار است. جایی که شاعر یا نویسنده نیازی نمی بیند که مطلب را آشکار و واضح بیان کند، از زبان کنایه کمک می گیرد و با اندک بهره گیری از عناصر جنبی، بیشترین معنی را به کلمه می دهد و بیشترین قدرت القا را به زبان می بخشد. آرایة کنایه در کتاب های دورة متوسطه بسیار سطحی و مبتدی معرفی شده است. از این رو این مقاله بر آن است که آرایة کنایه را از دیدگاه های مختلف بررسی کند و نگاهی جامع تر بدان اندازد. در این بررسی سعی شده است برای انواع کنایه، مصادیقی از اشعار بزرگان ادب فارسی ارائه شود و همراه با شواهد کافی، بحث گسترش یابد.

کلیدواژه ها: کنایه، انواع کنایه، خاستگاه کنایه، ساختار دستوری کنایه

فهرست اسلایدها:

مقدمه

کنایه

فرق کنایه با مجاز:

فرق کنایة مرکب با استعارة تمثیل:

کنایه از حیث دلالت مکنیٌ به، به مکنی عنه

1.کنایه از موصوف (اسم): «

2. کنایه از صفت:

3.کنایه از فعل:

کنایه به لحاظ انتقال معنای مقصود

1. کنایة قریب:

2. کنایة بعید:

انواع کنایه به لحاظ وضوح و خفا

ایما:

رمز:

کنایه های امروزی

کنایه های عامیانه:

ساختار دستوری کنایه:

انواع کنایه از نظر تعداد واژه ها

کنایة تکواژهای:

کنایة دو واژهای:

کنایة سه واژهای:

کنایة چندواژهای:

کنایه به صورت جمله، مصراع، بیت، عبارت:

کنایه های شبه جمله:

کنایه های ویژه

نتیجه گیری

منابع

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 5:45 ] [ جمشید راد ]
[ ]

مقاله نظریۀ حکمرانی خوب (علوم انسانی)

دسته بندیعلوم انسانی
فرمت فایلdocx
تعداد صفحات36
حجم فایل51 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقاله نظریۀ حکمرانی خوب

چکیده

کاهش مداخلۀ دولت ، لزوماً عملکرد بهتر وضعیت اقتصادی را به ارمغان نمی آورد. برای دستیابی به توسعه ، نقاط ضعف دولت و راه های کاهش آن باید در کانون سیاست ها قرار گیرد. اعمال حکمرانی بهتر نیازمند مجموعه ای از سیاست هاست که از جامعه ای به جامعۀ دیگر متفاوت است ؛ با این وجود ، افزایش رقابت در حوزۀ سیاسی و اقتصادی و همچنین پاسخگویی بیشتر دولت ، دو راهبرد اصلی حکمرانی خوب است.

کلید واژه ها: الگوهای نظری توسعه ، توصیه های سیاستی ، حکمرانی خوب

روش

این مقاله بر پایۀ منابع کتابخانه ای در زمینۀ حکمرانی خوب تدوین و با استفاده از روش اسناد انجام شده است.

فهرست مطالب

مقدمه

طرح مسأله

روش

یافته ها

1- الگوهای نظری توسعه و پیدایش نظریۀ حکمرانی خوب

جدول1- تأثیر متغیرهای حکمرانی بر درآمد سرانه

2- مقایسۀ نظریۀ حکمرانی خوب با الگوهای رقیب

3- عوامل پیدایش نظریۀ حکمرانی خوب

1-3- افزایش بحران های مالی

جدول2- تعداد بحران های پولی و بانکی در دنیا

جدول3- هزینه بحران های مالی

2-3- تحول عملکرد اقتصاد جهانی

جدول4- نرخ رشد تولید ناخالص داخلی گروه های مختلف

3-3- عملکرد اقتصادی کشورهای در حال گذر

جدول5- برخی از ویژگی های کشورهای در حال گذار

4- توصیه های سیاستی حکمرانی خوب

 

 

 

 

 

 

 

بحث و نتیجه گیری

منابع

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 5:45 ] [ جمشید راد ]
[ ]

آموزش هایی جهت کنترل نفس (روانشناسی و علوم تربیتی)

دسته بندیروانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات12
حجم فایل23 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

آموزش هایی جهت کنترل نفس

خویشتن داری یک سری رفتارهایست که:

به شما این واقعیت را می قبولاند که تنها چیزی که در زندگی می توانید آن را کنترل کرده و تغییر دهید خودتان هستید.

تمامی حرکات مخرب، عادات ناپسند، مشکلات عقده ای و روانی، و رفتارهای غیرقابل قبول و نا معقول را کنترل می کند.

در زندگیتان به شما احساس تسلط بر خود، استقلال و شایستگی می دهد.

هدایت آنها تحت قدرت و کنترل شماست بدون آنکه نیاز به دخالت دیگران احساس شود.

موجب می شود خود، برای سرنوشت تان تصمیم بگیرید، چرا که خویشتن داری موانع و مشکلاتی را که مانع موفقیت شماست از سر راهتان بر می بردارد.

اعتدالی میان کمال گرایی و غفلت درمراقبه از خود ایجاد می کند.

منجر به برقراری اعتدال در زندگی شده و هنگام بروز مشکلات جدید توانایی مقابله با آنها را به شما می دهد.

شما را در کنترل واکنشهای فرا احساسی یاری می کند.

فهرست مطالب

خویشتن داری چیست؟

پیامدهای منفی از دست دادن خویشتن داری کدامند؟

در شروع و پایان روابط با دیگران سردرگم شوید.

چرا خویشتن داری مبحث کنترلی مهمیست ؟

چه افکار غیر معقولی موجب می شوند که از خویشتن داری خودداری کنید؟

دیگران باید آن را برایتان کنترل کنند.

مغلوب مشکلات و مسئولیت ها شده اید.

چطور می توانید خویشتن داری را در خود تقویت کنید؟

مرحله اول:

لیست مشکلاتی که نیاز به کنترل دارند

مرحله دوم:

مرحله سوم:

مرحله چهارم:

افکاری چون:

مرحله پنجم:

مرحله ششم:

مرحله هفتم:

مرحله هشتم:

مرحله نهم:

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 5:45 ] [ جمشید راد ]
[ ]

پاورپوینت خصوصیات استان گیلان (گردشگری و توریسم)

دسته بندیگردشگری و توریسم
فرمت فایلpptx
تعداد صفحات6
حجم فایل749 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاورپوینت خصوصیات استان گیلان

از استان های ایران، به مرکزیت شهر رشت است که شامل بخش های شمال غربی رشته کوه البرز و بخش غربی کرانه های جنوبی دریای خزر می باشد. طبیعت گیلان سرسبز و پوشیده از جنگل و دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است. این استان از 16 شهرستان، 28 بخش، 52 شهر، 106 دهستان و 2725 آبادی تشکیل شده است.

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 5:45 ] [ جمشید راد ]
[ ]

پاورپوینت مفاهیم بیوفیزیکی و روانی اجتماعی (پرستاری)

دسته بندیپرستاری
فرمت فایلpptx
تعداد صفحات46
حجم فایل126 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاورپوینت مفاهیم بیوفیزیکی و روانی اجتماعی

توان بخشی یک فرآیند خلاق و پویا است که مستلزم کار گروهی از افراد متخصص با بیمار و خانواده ی وی است. اعضای تیم توان بخشی شامل متخصصین مختلفی است و هر یک از متخصصان نقش یگانه ای را در توان بخشی دارند. علاوه بر پرستاران ، اعضای تیم توان بخشی پزشکان ، پرستار متخصص ، فیزیوتراپیست ، متخصص طب فیزیکی (توان پزشک) ، کار درمان ، گفتار درمان ، روان پزشک ، پرستار رابط روانی ، مشاور معنوی ، مددکار اجتماعی ، مشاور حرفه ای ، متخصص اعضای مصنوعی و نیز مشاور جنسی می باشد.

پرستاران نقش همانند یا براساس وقایع بیمار ، نقش مهم تری نسبت به سایر اعضای تیم بهداشتی در فرآیند نوتوانی دارند.

اصول اساسی زیربنای مراقبت توان بخشی محور شامل موارد زیر است:

● توان بخشی یک فرآیند مداوم است.

● توان بخشی مستلزم مشارکت فعال بیمار است.

● توان بخشی معطوف به هدف است.

● توان بخشی مستلزم کار گروهی چند تخصصی است.

فهرست بند و زیربندها

تیم توان بخشی

اصول اساسی زیربنای مراقبت توان بخشی محور شامل موارد زیر است

سوء مصرف مواد در توان بخشی

بررسی توانایی های عملکردی:

فعالیت های روزمره زندگی:

نیمرخPULSES

نمایه ی بارتل:

سیستم مشاوره و ارزشیابی بیمار (PECS):

فعالیت های سودمند روزانه

تشخیص پرستاری

بیمار دچار کم توانی در مراقبت از خود در فعالیت های روزمره ی زندگی:

طبق اطلاعات به دست آمده از بررسی بیمار:

برنامه ریزی و اهداف:

مداخلات پرستاری:

ارزشیابی:

پیامدهای مورد انتظار:

بیمار دچار اختلال حرکتی

تشخیص پرستاری:

برنامه ریزی و اهداف

مداخلات پرستاری:

قرار دادن بیمار در وضعیت مناسب به منظور پیشگیری ازعوارض اسکلتی عضلانی

ارزشیابی

نتایج مورد انتظار:

بیمار مبتلا به خرابی پوست: 

بررسی عوامل خطر

بررسی پوست و زخم های موجود

مداخلات پرستاری

پیشگیری از عود

تسهیل التیام زخم فشاری:  

ارزشیابی

نتایج مورد انتظار:

بیمار مبتلا به اختلال الگوی دفع

انواع بی اختیاری ادراری

بی اختیاری فوریتی:

بی اختیاری بازتابی یا نوروژنیک:

بی اختیاری تنشی:

بی اختیاری عملکردی:

● بی اختیاری کامل:

تشخیص پرستاری:

اهداف و برنامه ریزی:

ارزشیابی

نتایج مورد انتظار:

ترویج مراقبت خانگی و جامعه نگر

آموزش خود مراقبتی از بیمار

مراقبت مداوم

مروری بر سالمندی:

جمعیت شناسی پیری:

وضعیت سلامتی سالمندان:

مراقبت پرستاری سالمندان

تئوری های سالمندی

تغییرات مرتبط با سن:   

جنبه های جسمی پیری:   

جنبه های جسمی پیری

سیستم قلبی عروقی

دستگاه تنف

پوست (سیستم پوششی)

تدابیر ارتقای سلامت

دستگاه تولید مثل

دستگاه ادرای تناسلی

دستگاه گوارش

سلامت غذایی

خواب

دستگاه عضلانی استخوانی

دستگاه عصبی

سیستم حسی

جنبه های روانی اجتماعی پیری- استرس و مدارا در سالمند

استرس و مدار در سالمندان

استرس و مدار در سالمندان

ترتیبات زندگی:

نقش خانواده:

جنبه های شناختی پیری

جنبه های فارماکولوژی در سالمندان

جنبه های فارماکولوژی در سالمندان

کاربردهای پرستاری

اختلالات بهداشت روانی رایج در بیمارستان

اختلالات بهداشت روانی رایج در بیمارستان

افسردگی

درمان به شکل موردی

دلیریوم

مؤثرترین استراتژی پیشگیری است:

درمان دلیریوم: دمانس:

انواع دمانس ها:

دو نوع از شایع ترین انواع دمانس ها:

بیماری آلزایمر

پاتوفیزیولوژی

بررسی و یافته های تشخیص

درمان طبی

مراقبت های پرستاری:

هدف از مداخلات پرستاری در دمانس:

دمانس عروقی

سندرم های سالمندی

سایر جنبه های مراقبت های بهداشتی سالمندان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 5:45 ] [ جمشید راد ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1411 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 1422 1423 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 1438 1439 1440 1441 1442 1443 1444 1445 1446 1447 1448 1449 1450 1451 1452 1453 1454 1455 1456 1457 1458 1459 1460 1461 1462 1463 1464 1465 1466 1467 1468 1469 1470 1471 1472 1473 1474 1475 1476 1477 1478 1479 1480 1481 1482 1483 1484 1485 1486 1487 1488 1489 1490 1491 1492 1493 1494 1495 1496 1497 1498 1499 1500 1501 1502 1503 1504 1505 1506 1507 1508 1509 1510 1511 1512 1513 1514 1515 1516 1517 1518 1519 1520 1521 1522 1523 1524 1525 1526 1527 1528 1529 1530 1531 1532 1533 1534 1535 1536 1537 1538 1539 1540 1541 1542 1543 1544 1545 1546 1547 1548 1549 1550 1551 1552 1553 1554 1555 1556 1557 1558 1559 1560 1561 1562 1563 1564 1565 1566 1567 1568 1569 1570 1571 1572 1573 1574 1575 1576 1577 1578 1579 1580 1581 1582 1583 1584 1585 1586 1587 1588 1589 1590 1591 1592 1593 1594 1595 1596 1597 1598 1599 1600 1601 1602 1603 1604 1605 1606 1607 1608 1609 1610 1611 1612 1613 1614 1615 1616 1617 1618 1619 1620 1621 1622 1623 1624 1625 1626 1627 1628 1629 1630 1631 1632 1633 1634 1635 1636 1637 1638 1639 1640 1641 1642 1643 1644 1645 1646 1647 1648 1649 1650 1651 1652 1653 1654 1655 1656 1657 1658 1659 1660 1661 1662 1663 1664 1665 صفحه بعد