motorsearchdl

دانلود فایل

مقاله هایی در خصوص پل (عمران)

دسته بندیعمران
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات441
حجم فایل6.844 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بخش اول: طرح كلی

مقدمه

جی ای كرمن، مهندس اصلی (عالی رتبه) شاهراه، آژانس شاهراه ها

پیش زمینه آژانس شاهراه “hihung Agency” مسئولیت اداره شبكه راههای اصلی انگلستان را به عهده دارد. این امر به معنای نگاه داری و بهبود بخشیدن به شبكه موجود است كه پل ها بخش مهمی از آن را تشكیل می دهند. پل ها نه فقط به دلیل وجود كاربردی خود بلكه به دلیل منابع اساسی مورد نیاز برای نگاهداری آنها اهمیت دارند.

از سال 1988، سرمایه صرف شده برای برنامه نگهداری پل های راه های اصلی كشور حتی به مرز 1000 میلیون پوند هم رسیده است. بخش اعظم هزینه به نیاز مبنی بر نگهداری پل ها در حد استاندارد و به خصوص در مورد وسائط نقلیه سنگین اروپایی بین المللی مربوط است. هدف اصلی، حصول اطمینان از این امر است كه از اول ژانویه 1999 تمام سازه هایی كه راه های اصلی بر آنها سوارند می توانند به طور ایمن توسط كامیون ها مورد استفاده قرار گیرند.

در سال های اخیر، پل های راه های اصلی برای هیئت مدیره این آژانس از جایگاه خاصی برخوردار بوده اند، زیرا ناسیونال آدیت آفیس «دفتر اصلی ممیزی»، كمیته حسابهای مردمی پارلمان و كمیته حمل و نقل یكی پس از دیگری در این زمینه سرمایه گذاری كرده اند. این امر سبب شده است آژانس بیش از حد معمول به سازه ها توجه كند.

واضح است كه برنامه 15 سالة احیاء (بازسازی) پل های جاده‌ای نشانگر یك تلاش اساسی از سوی آژانس است كه با هدف بهبود بخشیدن به پل‌ها می‌باشد به گونه‌ای كه این پل ها تحت شرایط ترافیكی سنگین امروزه بتوانند عملكرد صحیحی داشته باشند. مقامات محلی و سایر صاحبان پل نیز در مورد پل های خود دست به اقدامات مشابهی زده اند.

این اقدامات بسیار آموزنده بوده اند. یك پیام واضح حاصل از این اقدامات نیاز مبرم به یك سیستم جامع برای مدیریت پل هاست. بسیاری از پل ها بدون هیچ اشكالی در ارزیابی ها رد می شوند پس دانستن این كه آیا لازم است كاری برای اطمینان یافتن از ایمنی عمومی انجام شود یا فقط مسائل مربوط به هزینه كل عمر پل ضروری هستند، مهم است. این همان جایی است كه داوری واضح مهندسی مورد نیاز است.

فواید حاصل از صرف هرگونه پول برای فعالیت های مدیریتی چندان روشن نیست. فوائد هر نوع اقدام اصلاحی یا پیشگیری كننده بسیار پیچیده است. اگر به طور آشكار خطر تخریب یا افتادن پل وجود داشته باشد، انجام بعضی اقدامات ضروری است، اما اگر اقدامات مربوط به كاهش دادن هزینه های آینده باشند، سود آنها فقط در درازمدت معلوم می شود.

«های ویز ایجنسی» (Highwaysw Agency) شروع به بازنگری در پایگاه اطلاعاتی قدیمی كرده است و اقدامات جدیدی را آغاز نموده است. این كارها از طریق چندین پروژه با شركت متخصصان داخلی و خارجی صورت می گیرند. تیم ها در حال بررسی اصول اساسی فرآیندهای مدیریت پل صفی هستند. هدف آنها رسیدن به نظام قانونمندی است كه جواب سؤالات آنها را بدهد.

اقدامات آژانس نه تنها بر فعالیت های نمایندگان و پیمانكاران نگهداری خود آن، بلكه روی سایر مقامات مسؤول پل ها در انگلستان و جاهای دیگر كه بخواهند از این روش‌ها استفاده كنند، ‌تأثیر خواهد گذاشت. بنابراین، باید بر این نكته تأكید كرد كه هرگونه نتیجه گیری در بارة این موضوعات باید بر اساس موافقت و هماهنگی عده زیادی انجام شود. امید است این كتاب نقش مؤثری در بحث در باره این موضوعات مهم داشته باشد.

 

مسائل جهانی (مربوط به كل دنیا)

مؤلف این اثر، به عنوان عضوی از «كیمته اجرائی انجمن راه های جهان» (PIARC) (Executive Committee of the World Road Association)،‌كاملاً آگاه است كه نگهداری پل ها در حال حاضر موضوعی بسیار مهم برای بسیاری از كشورهای دنیاست. در دهه های اخیر، رشد تقاضا برای حمل و نقل جاده ای به گسترش سریع شبكه راه ها، تقریباً در تمام كشورها انجامیده است. در طول مدت زمانی نسبتاً كوتاه، تعداد زیادی پل احداث شده است. بسیاری از این سازه ها د ر طول مدت چند سال پس از ساخت، دچار مشكلات و نقص های فراوانی شده اند. در بسیاری كشورها، از دهه 60 به بعد، نیاز به نگهداری پل ها تا حد غیرقابل كنترلی افزایش یافته است.

هنگامی كه مقامات مسؤول آگاه شدند، نقص های بسیاری در این سازه ها كشف شده بودند. در شبكه راه های انگلستان، در طی برنامة احیاء و بازسازی فعلی، معلوم شد كه 20 درصد سازه ها زیر حد استاندارد قرار دارند. چنین انتظار می رود كه %30 از پل های موجود در ایالات متحده آمریكا نیز دارای نقص باشند. سال گذشته لوری هانیز (Lo

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 6:32 ] [ جمشید راد ]
[ ]

نحوه اجرای سدهای مخزنی به روش بتن غلتكی RCC (عمران)

دسته بندیعمران
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات2
حجم فایل4 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

نحوه اجرای سدهای مخزنی به روش بتن غلتكی RCC

 

چكیده :

38 درصد از كل سدهائی كه تا سال 1950 به ارتفاع 50  فوت (15 متر) و بیشتر احداث گردید (بدون درنظر گرفتن سدهائی كه در چین ساخته شد) بتنی بوده است. از سال 1951 تا 1977 نسبت سدهای بتنی ساخته شده به حدود 25 درصد رسید. این تقلیل طی سالهای 1978 تا 1982 ادامه داشت و نسبت سدهای بتنی به 5/16 درصد رسید اما این كاهش در محبوبیت سدهای بتنی مقارن با زمانی بود كه استفاده از سدهای بتنی در دره های تنگ رو به افزایش بود. بنابراین كاهش سدهای بتنی مربوط به دره های عریض می شد كه به جای سدهای بتنی وزنی، سدهای خاكی و سنگریزه ای احداث گردید كه ارزانتر و بیشتر قابل توجیه بودند دلیل این امر بازده خیلی بالی ماشین آلات، تجهیزات و روش ساخت در این نوع سدها بوده است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 6:32 ] [ جمشید راد ]
[ ]

نمای ساختمان (جزوه)

دسته بندیجزوه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات10
حجم فایل30 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

نمای ساختمان؛ اهداف و كاركردها، بایدها و نبایدها 

نما، زبان گویای بنا 

 

 

 

 

 

سیدسعید حسینی

عكس: بهرام هوشیاریوسفی

از زمانی كه زیبایی ظاهری و آرامش، آسایش، ایمنی و صرفه جویی در مصرف انرژی برای ساختمان ها مد نظر قرار گرفت، ایجاد نماهایی با مصالح و شیوه های اجرایی متفاوت و متنوع به صورتی جدی تر در دستور كار مالكان و سازندگان لحاظ شده است؛ البته از این نظر ایرانیان دارای سابقه ای طولانی و دیرینه در امر نماسازی برای ساختمان ها هستند و در طول تاریخ از گچ بری و آهك بری گرفته تا انواع كاشی و آجر و... برای نماسازی استفاده كرده اند. نتیجه و حاصل كار هنرمندانه و در عین حال فنی و اصولی معماران و بناها و سازندگان ایرانی را می توان در بناهای تاریخی مثل مساجد جامع بسیاری از شهرها از جمله شیراز، تبریز، اصفهان و بسیاری از عمارت ها، بقعه ها و مقبره ها و بسیاری دیگر از بناهای قدیمی  و تاریخی در جای جای كشور، به عینه مشاهده كرد.
دانستن اینكه مقوله نما برای ساختمان ها چه هدف یا اهدافی را دنبال می كند و چه عواملی در نوع و شیوه اجرایی این بخش از ساختمان موثرند، لازم و ضروری است، اما نكته ای كه در اینجا و قبل از پرداختن به بحث اهداف و انواع نماها باید به آن اشاره شود این است كه هر نوع نمایی با هر نوع مصالح ساختمانی و با هر هزینه ای كه ساخته شود، باید به طور كاملا صحیح و اصولی نگهداری شده و در صورت آسیب دیدگی نما، برای اجتناب از صدمات جدی تر و در نهایت تخریب كلی نما و ساختمان و نیز به منظور حفظ و احیای منظره و جلوه ساختمان، باید قسمت های آسیب دیده كاملا مرمت و تعمیر شوند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 6:32 ] [ جمشید راد ]
[ ]

طرح اختلاط بتن و آزمایشهای کششی ، فشاری وخمشی (عمران)

دسته بندیعمران
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات12
حجم فایل373 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

طرح اختلاط بتن به روش ACI :    

طرح اختلاط بتن تا حد ممکن بایستی بر اساس تجربه یا آزمایش روی مصالح مورد استفاده باشد. هنگامی که چنین اطلاعاتی در دسترس نیست روش پیشنهادی ACI می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. این روش یک روش محاسباتی توام با آزمایش می باشد که در آن مقادیر لازم آب ، سیمان ،شن و ماسه جهت ساخت یک متر مکعب بتن تخمین زده می شود. در صورت نبودن اطلاعات تجربی برای تخمین مقادیر مجهول از جداولی که بوسیله ACI ارئه شده استفاده می شود. پس از تعیین مقادیر وزنی اجزا بتن با انجام آزمایش، صحت طرح بررسی و در صورت لزوم اصلاحات مورد نیاز انجام می گیرد.

      اطلاعات مورد نیاز از آزمایش های قبل :

1)                 نتایج آنالیز دانه بندی درشت دانه و ریز دانه

2)                 وزن واحد  حجم توده ای درشت دانه ها در حالت متراکم( میله خورده)

3)                 چگالی و درصد رطوبت طبیعی درشت دانه و ریز دانه

4)                 چگالی سیمان.

قصد د اریم طرح اختلاط نمونه ای به منظور استفاده در ستون بتنی تهیه کنیم.  برای این نمونه ، مقاومت نمونه مکعبی (28 روزه) ، 210 و اسلامپ 8 الی 10 مورد نیاز است. بزرگترین بعد دانه های مصرفی 25 ، "1  وزن مخصوص ظاهری خشک 2694 می باشد دانه های درشت از نوع سنگدانه شکسته هستند .دانسیته سیمان  3140 :  DC، دانسیته ویژه ظاهری شن 2694 :  EDG، دانسیته ویژه ظاهری ماسه 2490 :  ESDمی باشد. دانه ها در حالت خشک شده در هوا هستند. یعنی درصد رطوبت شن و ماسه صفر است.

درصد جذب آب سنگدانه ها ی درشت، 0.55% : SMG و ریز دانه ها 2.08% : SMS می باشد .

FC = 21

اسلامپ  90 mm                                                     

قطر بزرگترین دانه                             = 25 mm    D

ضریب نرمی ماسه                                           3/47

درصد رطوبت شن MG : 0/0 %                                

درصد رطوبت ماسه MS : 0/0 %                             

درصد جذب آب شن                          o/55 % : SMG

درصد جذب آب ماسه                         2/08 %: SMS

دانسیته سیمان                            3140 : DC

دانسیته ویژه ظاهری شن            2694 :  EDG

دانسیته ویژه ظاهری ماسه           2490 :  ESD

دانسیته حجمی شن                             1597

مطلوبست تهیه طرح اختلاط بتن به روش ACIو تعیین اوزان شن و ماسه و سیمان و آب جهت ساخت 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 6:32 ] [ جمشید راد ]
[ ]

سیستم های حرارتی كف (معماری)

دسته بندیمعماری
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات11
حجم فایل24 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

انرژی تابشی

همه ما احساس مطبوع  گرما ی خورشید درلیك روز سرد  زمستانی را تجربه  كرده ایم .

وقتی كه در معرض نورخورشید قرار می گیریم  دمای محیط  تغییر نمی كند  بلكه  این انرژی تابشی است  كه باعث احساس گرما می شود .

تقریباً 60% از گرمای حاصله در سیستم گرمایش كمی به صورت تابشی  است كه به طور مستقیم  و به سرعت احساس می شود .

انتخاب صحصح یك سیستم گرمایشی نقش موثری در تامین آیسایش ساكنین ساختمان دارد .

سیستم گرمایش كف یك سیستم مدرن و امروزی است كه مزایای غیر قابل انكاری نسبت به رادیاتور و سایر روش های  گرمایش دارد.

( محیط های مسكونی )

نحوه كار :

سیستم گرمایش كمی سوپر پایپ //// در نحوه گرم كردن  ساختمان  ها است . در این سیستم گردش آب گرم از درون شبكه ای  از لوله های سوپر پایپ  كه در زیر كف نصب شده اند . حرارت  رابه ارامی توزیع  می كند .

از انجا  كه شبكه ای  لوله تمام  كف را پوشش می دهد توزیع حرارت  كاملاً یكنواخت است .

حداكثر دمای كف در این سیستم 29 درجه سانتیگراد است آب گرم  رورودی با دمای حدود 50 درجه ی سانتیگراد از طریق موتورخانه  //// یا پانل های خورشیدی  تامین  و از طریق كلكترهای ویژه  توزیع  می شود .

سیستم گرمایش كفی برای كف های مختلف با پوشش های متفاوت از جمله  سنگ ،سرامیك ، پاركت ، و موكت مناسب است .

به غیر از محیط های مسكونی ،گرمایش كفی از جمله در مكانهای زیر قابل استفاده است .

-         گرمایش دور استخر

-         سالن های ورزشی

-         كتابخانه ها

-         بیمارستانها

-         مساجد

-         رستوران ها

-         سالن های اجتماعات

-          هتل ها

-         دفاتر اداری

-         فروشگاهها

-         موزه ها

-         زمین  های فوتبال

-  گل خانه ها و محیطهای صنعتی  مانند انبارها سالن های تولید

سیستم های حرارتی كف

گرمایش كفی یك سیستم  ساده  با پیچیدگی های بسیاری است بنابراین  از ابتدا باید طراحی آن بدرستی و با دقت  انجام شود . محاسبات و طراحی یك خورده مهم از سیستم  طراحی كفی است  كه بر مبنای نقشه های معماری اماده می شود .

سیستم گرمایشی كفی با چرخش آب گرم  از میان شبكه ای  از لوله ای //// پنج لایه  سوپر پایپ كه در كف نصب می شود  كاری كند با توجه به 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 6:31 ] [ جمشید راد ]
[ ]

سقف كرمیت (عمران)

دسته بندیعمران
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات6
حجم فایل2.115 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سقف كرمیت

مقدمه                                                             

       شركت كرمیت پارس اولین تولید كننده ی انحصاری تیرچه فلزی بدون شمع بندی در ایران است . جهت گیری این شركت از آغازفعالیت در سال 1358 تا كنون كه عنوان بزرگترین تولید كننده ی تیر چه و بلوك در ایران را كسب كرده ، بزرگترین تولیدكننده ی تیرچه و بلوك در ایران را كسب كرده ، تلاشی برای بهبود محصولات و پیشرفت بوده است .

سقف كرمیت تولید شده توسط این شركت شامل دو نوع متفاوت می باشد :

1-  سقف تیرچه  بلوك كرمیت : این قف به علت خود اسیتا بودن نیازی به شمع بندی ندارد و به همین علت از سعت اجرایی بالایی برخوردار می باشد . شكل 1

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

       انتخاب فاصله cm75 محور به محور تیرچه ها باعث كاهش مصرف بتن تا حدود 20% نسبت به سیتم های مشابه شده است .  سبكی سقف با سهولت اجرا و یكپارچگی سقف و اسكلت از مزایای دیگر این سقف ها می باشد .

2-  سقف كامپوزیت كرمیت : سبك سازی یكی  از مهمترین مسائل ساختمان ازی امروزی بشمار       می رود . یهمین علت در سالهای اخر استفاده از سیستم كامپوزیت بسیار متداول شده است . شكل 2

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       در سقف كامپوزیت كریست به علت استفاده از تیر چه هایی با چان باز و فرم هندسی مناسب تیرچه ها در مصرف فولاد نسبت به سقف های كامپوزیت متداول صرفه جویی شده و همچنین بعلت پر شدن جان تیرچه ها از بتن سقف ها ارزش كمتری دارند.

مزایا:

عدم نیاز به شمع بندی              ارائه ضمانت نامه                            سرعت و سهولت اجرا

یكنواختی زیر سقف                     یكپارچگی سقف و اسكلت                  امكان اجرای همزمان چند سقف

وزن كمتر سقف نسبت به سیستم های مشابه                         امكان طراحی و اجرای سقف های بزرگتر     

بیمه مسئولیت مدنی كاگران در طول اجرای پروژه

سقف كامپوزیت :

ابتدا پلان تیر ریزی سقف بعد برش A-A 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 6:31 ] [ جمشید راد ]
[ ]

سازه و مصالح در محیط‌‌های دریایی (عمران)

دسته بندیعمران
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات37
حجم فایل204 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

معرفی گروه تحقیقاتی فن‌آوری‌های نوین دریایی در زمینة سازه و مصالح

 

هدف از تحقیقات این گروه، ارزیابی واقع‌بینانه از مسائل و مشكلات مرتبط با زمینة سازه و مصالح در محیط‌‌های دریایی، و نیز دستیابی به روش‌های مناسب و عملی جهت حل چنین مسائل و مشكلاتی می‌باشد. در همین ارتباط، محورهای تحقیقاتی زیر مشخص شده كه پروژه‌های مرتبطی در هر زمینه تعریف شده و یا در حال تعریف است.

 

1- بارگذاری و تحلیل سازه‌های دریایی و ساحلی

            یكی از مسائل موجود در اسكله‌ها، سكوها و به طور كلی سازه‌های ساحلی و دریایی كه در چند دهة اخیر بسیار مورد توجه بوده است، تحلیل این نوع سازه‌ها در مقابل بارهای وارده است. مسئلة عمده‌ای كه این سازه‌ها را از سازه‌های متعارف جدا می‌سازد، وجود آب در تماس با سازه است. وجود آب نه تنها در ارتعاشات تأثیر می‌گذارد، بلكه خود می‌تواند به وسیلة امواج، عاملی مهم برای ایجاد نیروهای خارجی باشد. چنین نیروهایی ممكن است بخش مهمی از بارگذاری اسكله‌ها و سازه‌های دریایی را تشكیل دهند. این مسئله هم بر قسمت‌های بالایی سازه و هم بر فونداسیون سازه كه اكثراً به صورت شمع می‌باشد، تأثیر می‌گذارد.

            در مواردی كه تحلیل سازه‌های دریایی با ابعاد بزرگ، نظیر سكوهای ثقلی و موج‌شكن‌ها موردنظر باشد، باید از تئوری پراكندگی (Diffraction theory) برای تعیین اثرات آب استفاده نمود. لیكن برای سازه‌های بلند و لاغر كه نسبت ابعاد قسمتی از سازه‌ها كه در معرض امواج قرار دارد به طول موج كوچك باشد، مسئله به صورت دیگری مطرح می‌شود. در حقیقت در این موارد، نیروهای وارده ناشی از اثرات متقابل آب و پایه اغلب تابعی از سرعت‌های نسبی بین آب و پایه می‌باشد. سرعت و شتاب ذرات آب را می‌توان با استفاده از تئوری موج تعیین نمود؛ لكن تعیین سرعت پایه در لحظات مختلف اساسی‌ترین مشكل را در تحلیل ایجاد می‌كند؛ خصوصاً از این نظر كه این نیروها با توان دوم سرعت نسبی بستگی داشته و باید هم جهت سرعت نسبی در نظر گرفته شوند. به بیان دیگر، در هر لحظه برای آن كه بتوان نیروهای وارده ناشی از عملكرد آب بر پایه را به‌دست آورد، باید سرعت نسبی بین آب و پایه را تعیین نموده و نیروی وارده را متناسب با توان دوم این سرعت و هم‌جهت با آن در نظر گرفت.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 6:31 ] [ جمشید راد ]
[ ]

ساختمان فلزی 2 (معماری)

دسته بندیمعماری
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات9
حجم فایل8 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تعریف ساختمان :

        ساختمان : عبارت است از بنائی كه بوسیله دیوار از دیگر بناهای همجوار خود ، یك بنای مستقل و مجزا و استواری را تشكیل می دهد و شامل یك یا چند اطاق و یا هر نوع فضای مسقف دیگر می باشد كه بمنظور سكونت ، كسب و یا استفاده توأم و یا دیگر مقاصد ساخته شده باشد . منظور از مستقل بودن داشتن درب ورودی و خروجی مستقل به گذرگاه عمومی و منظور از جدا بودن و داشتن دیوارهای خارجی مشترك یا مستقل است .

          هزینه ساختمان : عبارت است از مجموع عملیات اساسی تكمیل بنا تا هنگامی كه ساختمان آماده اشتغال و سكونت می گردد این ارقام شامل هزینه نقشه ، تهیه پروانه ساختمان ، و مصالح ساختمان ، وسائل و ابزار كار و كارگر ، حق الزحمه معمار ، هزینه تأسیسات حرارت مركزی ، روشنائی ، آب و فاضلاب می گردد .

           انواع ساختمان :

 

           الف ـ واحد مسكونی : عبارت است از یك ساختمان و یا قسمت مستقلی از یك ساختمان كه در آن یك یا          چند خانوار سكونت دارند .

           ب ـ واحد مسكونی و بازرگانی : ساختمانهائی كه قسمتی از ساختمان به كارهای بازرگانی اختصاص یافته و           قسمت دیگری از بنا جهت سكونت استفاده می گردد .

          پ ـ واحد بازرگانی : ساختمانهائی هستند كه مورد استفاده موسسات تجاری قرار دارند ، مانند : تجارتخانه ،           بیمه و غیره . 

         ت ـ واحد صنعتی : ساختمان یا قسمتی از ساختمان می باشد كه برای انجام فعالیتهای صنعتی اختصاص یافته  است .

         ث ـ واحد آموزشی و بهداشتی : ساختمانهائی كه جهت انجام فعالیتهای آموزشی و بهداشتی به منظور ارائه           یك یا چند خدمت برای عموم بكار گرفته می شود مانند :  ساختمان دانشگاهها ، مدارس و بیمارستانها

         مصالح عمده ساختمان : منظور نوع مصالح عمده است كه در ساختن دیوارها ، سقف و پی ساختمان واحد ساختمانی   بكار رفته است مصالحی كه در رو كار ساختمان به كار رفته جزء مصالح عمده به حساب می آید .

   

 

ساختمانهای اسكلت فلزی:

 

     احداث ساختمان بمنظور رفع احتیاج انسانها صورت گرفته و مهندسین ، معماران مسئولیت تهیه اشکال و اجراء مناسب بنا را برعهده دارند ، محور اصلی مسئولیت عبارت است از الف ) ایمنی ب ) زیبائی ج) اقتصاد.   
با توجه به اینکه ساختمان های احداثی در کشور ما اکثرا" بصورت فلزی یا بتنی بوده و ساختمانهای بنایی غیر مسلح با محدودیت خاص طبق آئین نامه 2800 زلزله ایران ساخته میشود . آشنایی با مزایا و معایب ساختمانها      می تواند درتصمیم گیری مالکین ، مهندسین نقش اساسی داشته باشد .
 

 

كه در این تحقیق ما به بررسی مزایا و معایب ساختمانهای اسكلت فلزی می پردازیم:

 

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 6:31 ] [ جمشید راد ]
[ ]

ساخت بنا و عایق كاری (معماری)

دسته بندیمعماری
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات8
حجم فایل15 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 ساخت بنا و عایق كاری

در طراحی بر روی یك قطعه زمین مشخص، عواملی چون مواد و مصالح تشكیل دهندة پوسته خارجی ساختمان، میزان نشت هوا از درزها و

 بازشوهای پوستة خارجی، نسبت سطح پوستة خارجی ساختمان به حجم فضای مفید، نسبت سطح بام به سطح مفید ساختمان، نسبت

 سطح بازشوها در پوستة خارجی، جهت جغرافیایی استقرار ساختمان، خصوصیات جذب تشعشع سطوح خارجی ساختمان و استفاده از

 سیستم های غیرفعال خورشیدی (پنجره آفتابی، دیوار آفتای، گلخانه، سقفهای آفتابی، سایبانهای افقی و عمودی، سایه درختان ،

 بادگیرها، گرمای زمین ، حیاط ، زیرزمین) و از سیستم های فعال خورشیدی (جمع آورنده های خورشیدی) بر كاهش میزان نیاز به گرمایش و

 سرمایش و جلوگیری از هدر رفتن گرما و سرمای تولید شده مؤثرند.  

استفاده از پنجره های چوبی بخصوص در مناطق سردسیر علاوه بر كمك به زیبائی نمای ساختمان، عایق حرارتی خوبی نیز به شمار می آید.  

در طراحی اولیة ساختمان باید توجه داشت چنانچه نسبت سطح پنجره ها به سطح دیوارهای جانبی در ساختمانهای كوچك بیش از 30% و در

 ساختمانهای بزرگ بیش از 50% باشد، رعایت استانداردهای كاهش مصرف انرژی تأسیسات در ساختمان ضرورت دارد.  

قسمت بزرگی از تلفات گرماشی و سرمایشی ساخمان از طریق سقف، دیوارها، شیشه ها و كف صورت می گیرد. اقداماتی در جهت عایق كاری

 این قسمتها از مؤثرترین و مهمترین راههای صرفه  جویی خواهد بود.

 

دربهای ورودی و خروجی ساختمان

طراحی داخلی بر مبنای باز نشدن مستقیم دربهای ورود و خروج ساختمان به هوای باز و ایجاد راهروهای كاذب، از ایجاد كوران در فضاهای داخلی و افزایش تلفات انرژی جلوگیری می كند.

 

 انبوه سازی مسكن

تاكنون انبوه سازی مسكن در كشور، بویژه در 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 6:31 ] [ جمشید راد ]
[ ]

رده بندی انواع سنگهای ساختمانی‌وتزیینی (جزوه)

دسته بندیجزوه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات3
حجم فایل9 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

چكیده
سنگ یكی ازمصالح ساختمانی بسیار قدیمی است.انواع مختلف سنگ را كه دارای مشخصات لازم باشند،میتوان بعنوان سنگ ساختمانی مورد استفاده قرارداد.مثل گرانیتها،سنگهای آهكی، تراورتن وآراگونیت(مرمر)،ماسه سنگ وانواع سنگهای آذرین ودگرگونی.
سنگ ساختمانی،به شكلهای مختلف مورد استفاده قرارمیگیرد،كه عبارتنداز:
لاشه سنگ(سنگ شكسته)،مالن(سنگ تراشیده وچكش خورده)،خرده سنگ،تخته سنگ صیقلی (سنگ نماوتزئینی) وسنگهای زینتی،جهت ساختن مصنوعات سنگی مانند مجسمه های زینتی، منبروظروف سنگی،كاشیهای سنگی، دكراسیونهای داخلی ساختمانهاوغیره.مالن یا سنگ تراشیده چكش خورده، برای ساختن پلها،دیوارها،سیل شكنها،كف كانالها وساختمان سازی(چه برای دیواره وچه برای پی ساختمان )بكار می رود.
از سنگهای مختلف میتوان بلوكهایی با ابعاد مختلف مثلاَ30* 20*15 تهیه نمود و مابقی نیز كه لاشه سنگ است وبر اثر تراش سنگها تولید می شود در مصارف مختلف ، مثل پركردن بین دیوا رها وشفته ریزی وغیره كاربرد دارد.

مقدمه
بسیاری از صنایع كشور ازقبیل صنایع فولاد،دفاع،ماشین- سازی،كشاورزی،الكترونیك،دارویی،رنگسازی،ساختمانی،نسوز،سیمان،شیشه و… بنحوی مواد خام مصرفی را از موادمعدنی تامین مینمایند.
امروزه رشد وتوسعه كشورومتعاقب آن تامین فزاینده مسكن واحداث مجتمعهای مسكونی،اداری وصنعتی،جایگاه ویژه ای را برای اكتشاف وبهره برداری از سنگهای ساختمانی،تزئینی ونما منظور داشته است.از دیگرسو این ذخایر،همچون دهها موادمعدنی دیگراز قبیل مس،سرب و روی،آهن ،منگنز،ذغال سنگ،نسوز،آنتیموان،خاك سرخ و… منزلت خاصی را در صدور مواد غیرنفتی وتحصیل ارز،یافته است.

رده بندی انواع سنگهای ساختمانی‌وتزیینی


رده بندی سنگهای ساختمانی وتزئینی
به استثنای سنگهای زیر كلیه سنگهای موجود در طبیعت، درصورتیكه دارای خصوصیات لازم باشند،میتوانند بعنوان سنگ ساختمانی و تزئینی مورد بهره برداری قرار گیرند:
كلیه سنگهای تبخیری و محلول نظیر گچ ، نمك ، زاج و غیره، بدلیل حلالیت و سختی
كم
كلیه شیلها و شیستها ، بدلیل شیستوزیته و سختی كم.
انواع مارنها ، كلی استونها و ماد استونها بدلیل سستی وپودرپذیری.
كلیه سنگهای محصول آلتراسیون نظیر كائولن و انواع رسها بدلیل سستی و پودر پذیری.
كلیه سنگهای آلتره نظیر گرانیتها و ریولیتهای آلتره و غیره.
كلیه سنگهای معدنی ارزشمند نظیر سنگ معدن فلزات و غیره ، بدلیل ارزش بالای اینگونه سنگها.
ذیلا انواع سنگهای مناسب جهت تولید سنگ نما و تزئینی و امكان بهره برداری از آنها مورد بررسی قرار میگیرد.
الف:سنگهای رسوبی
1- كنگلومراها و ماسه سنگ ها:
كنگلومراها در صورتیكه ضخیم لایه باشند و عناصر تشكیل دهنده آنها كاملا بهم سیمانته شده باشند و به اصطلاح سیمانتاسیون در انها كامل باشد. ممكن است سنگهای تزئینی بسیار جالبی را تشكیل دهند. در صورتیكه عناصر كنگلومرا از قطعات و سیمان و زمینه وجود داشته باشد ، اینگونه كنگلومراها ایده الترند.
اختلاف كیفی عناصر تشكیل دهنده نسبت به یكدیگر و نسبت به زمینه یا سیمان ( مثلا اگر بعضی عناصر سیلیسی و بعضی ها آهكی باشند ، یا عناصر سازنده سیلیسی و زمینه یا سیمان آهكی باشد ) در حین برش اشكالاتی ایجاد مینماید. در این حالت باید عملا امكان برش اینگونه سنگها مورد بررسی قرار گیرد.
ماسه سنگ ها نیز در صورتیكه ضخیم لایه باشند و عناصر آنها آهكی بوده و یا با یك زمینه یا سیمان آهكی كاملا به یكدیگر سیمانته شده باشند، ممكن است سنگ ساختمانی باشند. بویژه بصورت مالن قابل كاربرد میباشند . بعنوان مثال ماسه سنگهای سازند آغاجاری در بعضی افقها كه سیمانته میباشند ، بسیار مناسب مالن سازی هستند . ماسه سنگهای سیلیسی و ماسه سنگهای سست و غیر سیمانته، فاقد شرایط لازم جهت سنگهای ساختمانی می باشند .


2 - سنگهای آهكی یا دلومیتی :
سنگهای ساختمانی و تزئینی عمده را سنگهای آهكی تشكیل می دهند . اینگونه سنگها بدلیل سختی مناسب ، قابلیت ساب و برش ، تنوع رنگها ، مقاومت خوب ، قابلیت ا ستخراج آسان، عدم امكان آ لتره شدن و ذخایر زیاد ، توانسته اند جایگاه خاصی را در سنگهای ساختمانی و تزئینی داشته باشند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ سه شنبه 26 دی 1396 ] [ 6:31 ] [ جمشید راد ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1411 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 1422 1423 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 1438 1439 1440 1441 1442 1443 1444 1445 1446 1447 1448 1449 1450 1451 1452 1453 1454 1455 1456 1457 1458 1459 1460 1461 1462 1463 1464 1465 1466 1467 1468 1469 1470 1471 1472 1473 1474 1475 1476 1477 1478 1479 1480 1481 1482 1483 1484 1485 1486 1487 1488 1489 1490 1491 1492 1493 1494 1495 1496 1497 1498 1499 1500 1501 1502 1503 1504 1505 1506 1507 1508 1509 1510 1511 1512 1513 1514 1515 1516 1517 1518 1519 1520 1521 1522 1523 1524 1525 1526 1527 1528 1529 1530 1531 1532 1533 1534 1535 1536 1537 1538 1539 1540 1541 1542 1543 1544 1545 1546 1547 1548 1549 1550 1551 1552 1553 1554 1555 1556 1557 1558 1559 1560 1561 1562 1563 1564 1565 1566 1567 1568 1569 1570 1571 1572 1573 1574 1575 1576 1577 1578 1579 1580 1581 1582 1583 1584 1585 1586 1587 1588 1589 1590 1591 1592 1593 1594 1595 1596 1597 1598 1599 1600 1601 1602 1603 1604 1605 1606 1607 1608 1609 1610 1611 1612 1613 1614 1615 1616 1617 1618 1619 1620 1621 1622 1623 1624 1625 1626 1627 1628 1629 1630 1631 1632 1633 1634 1635 1636 1637 1638 1639 1640 1641 1642 1643 1644 1645 1646 1647 1648 1649 1650 1651 1652 1653 1654 1655 1656 1657 1658 1659 1660 1661 1662 1663 1664 1665 صفحه بعد