motorsearchdl

دانلود فایل

نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه جوامع (کامپیوتر و IT)

دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات4
حجم فایل53 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه جوامع

 
 
 

در این مقاله تلاش می شود تا با تعریفی صحیح از مقوله فن آوری اطلاعات و ارتباطات و رشد و توسعه جایگاه و نقش آن را در توسعه اقتصادی –اجتماعی جوامع با در نظر گرفتن گسترش سریع اینترنت و شبکه های ارتباطی و اطلاعاتی از قبیل ماهواره ها و تغییر نگرش مردم در کسب اطلاعات و برقراری ارتباط نسبت به قدیم و تاثیر آن در بهروری مورد بررسی قرار گیرد .

 
 
   
 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 29 دی 1396 ] [ 12:02 ] [ جمشید راد ]
[ ]

نبوغ نظامی امام علی(ع) (دین و مذهب)

دسته بندیدین و مذهب
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات154
حجم فایل129 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

نبوغ نظامی امام علی(ع)

مقدمه دفتر

                                          باسمه تعالى
)جنگ و جهاد( موضوع بحث كتاب حاضر مى باشد كه با نگرشى بر نهج البلاغه به رشته تحریر درآمده است .
در این كتاب ابتدا درباره جهاد، و مطالبى پیرامون آن بحث مى شود و پس از اثبات و بیان فضیلت آن نمودى از روش جنگ و جهاد در اسلام ارائه مى شود.
آیات و روایات زیادى زینت بخش مطالب كتاب گردیده و مورد استشهاد مؤ لف مى باشد.
امید آن است كه با زنده نگه داشتن این حكم الهى ، مجد و عظمت از دست رفته اسلام و مسلمین بدانان باز گردانده شود، قانون هاى ساختگى از بین برود و قرآن حاكم مطلق گردد.


 مقدمه
كلمه)جنگ ( از جمله واژه هایى است كه در زوایاى دل و اعماق قلب انسان نسبت به آن تنفر و انزجار وجود دارد، زیرا در بیشتر موارد)جنگ ( وسیله از پا در آوردن رقیب ، رسیدن به قدرت ، انتقام جوئى ، اشباع غریزه شهرت طلبى ، كسب مدال قهرمانى ، توسعه خاك ، كشور گشائى ، سیطره بر منابع زیر زمینى و رسیدن به اهداف شوم استعمارى و... بوده است .
و گرنه)جنگ (اگر به جهت دفاع از عقیده ، وطن ، ناموس ، مال ، حمایت از مستضعفین و محرومین ، دفع متجاوز و رهائى از زیر سلطه استعمار و بیگانگان و... باشد، نه تنها مبغوض نیست كه قابل ستایش است ، زیرا نهائى ترین راهى كه عزت ، شرف و استقلال یك ملت را بیمه مى نماید و انسان در راه مانده را به هدف و مقصد مى رساند، و جامعه شكست خورده را به پیروزى سوق مى دهد)جنگ ( است .
و چه بسا كه)جنگ ( یك تكلیف مى گردد و مصداق )كتب علیكم القتال ( مى شود، زیرا تنها بدین وسیله است كه مى توان جامعه را از تباهى و فساد باز داشت كه )و لولا دفع الله الناس بعضهم ببعض ‍ لفسدت الارض (در همین موادر صدق مى نماید.
و گاهى اگر)جنگ (  نباشد آثار دین ، مساجد، عبادتگاه ها و پرستشگاه ها و... از بین مى رود، وضعى پیش مى آید كه )و لولا دفع الله الناس ‍ بعضهم ببعض لهدمت صوامع و ببع و صلوات و مساجد یذكرفیها اسم الله كثیرا( اگر خداوند بعضى از آنها را به وسیله بعضى دیگر رفع نكند دیرها، صومعه ها، معابد یهود و نصارى و مساجدى كه نام خدا در آن بسیار برده مى شود ویران مى گردد) شاملش مى شود.
و به فرموده بسیار جالب و رساى پیامبر بزرگوار اسلام (صلى الله علیه و آله ) بعضى از افراد گمراه و اشخاص فاسد، خائن ، ستمگر و جنایتكار، تنها راه اصلاحش شمشیر و اسلحه است :
)و من الناس من لا یصلحه الا السیف (
یك دسته از مردم جز به وسیله شمشیر اصلاح نمى شوند.
سخنان یكى از فلاسفه این است كه :
من یكى از نیرومندترین نمایش هاى تكامل نوع بشر راا در تاءثیر و نفوذى كه جنگ در اخلاق و طبع ملت مى بخشد مشاهده مى نمایم .
و فیلسوف مشهور جهانه )افلاطون ( مى گوید:
بدون جنگ قریحه عالى انسانى نمو نمى كند، اگر چه جنگ خوب نیست ولى ممكن است لازم باشد.
و این مطلب عده اى كه جنگ باعث رشد معنوى خواهد شد، قرآن نیز تایید مى فرماید وقتى كه مسلمان هاى صدر اسلام جنگ احزاب را دیدند، سبب فزونى ایمان و عامل بیشتر تسلیم فرمان خدا شدن آنها گردید:
)و لما رء المؤ منون الاحزاب قالوا هذا ما وعدنا الله و رسوله و صدق الله و رسوله و مازادهم الا ایمانا و تسلیما(.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 29 دی 1396 ] [ 12:02 ] [ جمشید راد ]
[ ]

ناكارآمدی آموزش علوم انسانی (جزوه)

دسته بندیجزوه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات11
حجم فایل18 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ناكارآمدی آموزش علوم انسانی

و ناهماهنگی توسعه صنعتی در ایران

مرجانه سخاوتی

 

رشد نامتوازن از جهت نوع و سطح نیروی انسانی، افزایش جنبه‌های غیرمرتبط با توسعه آموزش عالی، عدم تشخیص اولویت‌های مورد نظر در آموزش عالی، عدم وجود تعدیل ساختاری جهت‌دار و تصحیحی، عدم تخصیص درصد قابل توجهی از تولید ناخالص ملی به تحقیق و… موضوعاتی است كه سبب شده است در چرخه آموزش عالی كنونی كشور، علاوه بر كمبود نیروی حرفه‌ای، متخصص و تأثیرگذار در رشد صنعتی كشور، با تراكم نیروی انسانی فاقد آموزش فنی و حرفه‌ای مواجه شویم و از آن‌جا كه جامعه‌ای در حال گذار را تجربه می‌كنیم، نتوانیم به كارآمدی و كارایی نیروهای انسانی متوسل شویم و نیروهای حوزه علوم انسانی ناكارآمدتر از همیشه جلوه‌گر شوند. موضوعی كه پیش زمینه اصلی عدم به‌كارگیری علوم انسانی در جامعه به شمار می‌آید؛ زیرا جامعه پیش از آن‌كه تعریف صحیحی از ماهیت خود ارائه دهد، وارث جامعه‌ای نیمه صنعتی بوده است كه این جامعه نیمه صنعتی یا باید راه اضمحلال را در پیش گیرد یا به روند كنونی خود ادامه داده و در جهت رشد و ارتقای خود بكوشد. این موضوع سبب می‌شود كه شرایط رشد و توسعه به صورت دو‌سویه در تعامل با نیروی فنی برآید و نه نیروی انسانی فاقد ارزش‌های فنی. نگاهی به تجربه كشورهای آسیایی در حال توسعه به روشن‌تر شدن موضوع كمك شایانی می‌كند.

«وود هال» در مقدمه‌ای بر كتاب اقتصاد آموزش (1987) كه مجموعه مقالات جمع‌آوری شده از سوی ساكاروپولوس است، می‌نویسد: «روش تحلیل هزینه‌ـ فایده در مورد آموزش به كار می‌رود تا بتوان كل هزینه‌هایی را كه فرد یا جامعه متقبل می‌شود، با  بازگشت مورد انتظار از سرمایه‌گذاری مقایسه كرد. این تحلیل، شاخصی را برای میزان بازدهی اجتماعی و فردی سرمایه‌گذاری در آموزش به دست می‌دهد و سوددهی نسبی آموزش و سایر اشكال سرمایه‌گذاری را برای فرد (در مورد میزان بازدهی خصوصی) یا جامعه نشان می‌دهد.»1

در یك برداشت كلی از گفته‌های وودهال می‌توان گفت تحلیل هزینه‌ـ فایده در آموزش نشان می‌دهد كه فرد یا جامعه در ازای میزان معینی از سرمایه‌گذاری و هزینه‌هایی كه متقبل می‌شود، چه اندازه فایده و سود می‌برد.

محاسبات بازدهی اجتماعی و فردی برحسب سطوح آموزش نشان می‌دهد كه در كشورهای مورد محاسبه، معمولاً بازدهی اجتماعی آموزش عالی، كمتر از بازدهی فردی آن است. در مقابل، بازدهی اجتماعی آموزش ابتدایی، بیشتر از بازدهی فردی است.

«ن.ل.هیكس» (N.L.HlCKS) در مقاله‌ای با عنوان «آموزش و رشد اقتصادی» می‌نویسد:

1. بازدهی مدارس ابتدایی بیش از سطوح دیگر آموزش است.

2. بازدهی فردی به‌ویژه در دانشگاه، بیش از بازدهی اجتماعی است.

3. بازدهی آموزش در كشورهای فقیر بالاتر است و این حكایت از كمیابی نیروی متخصص در این كشورها دارد.2

وی میزان بازدهی اجتماعی را بر حسب سطوح مختلف آموزش در كشورهای توسعه‌یافته و توسعه نیافته چنین طبقه‌بندی می‌كند:

 

 

بازدهی اجتماعی سرمایه‌گذاری در آموزش (درصد)

گروه كشورها

 

سطوح آموزشی

ابتدایی

متوسطه

عالی

كشورهای در حال توسعه

27

16

13

كشورهای میانه حال

16

14

10

كشورهای پیشرفته

ــــــــــــ

10

9

همچنین می‌نویسد: «در كشورهای در حال توسعه، میزان بازدهی اجتماعی آموزش ابتدایی (27 درصد) بسیار بیشتر از بازدهی اجتماعی آموزش عالی است و این بدان معنا است كه این كشورها، سرمایه‌گذاری سنگینی در سطح آموزش عالی انجام داده‌ و از آموزش ابتدایی غافل مانده‌اند.»

«لارونس ساها»، در مقاله‌ای با عنوان «دانشگاه‌ها و توسعه ملی»، بعد از ارائه جدولی درباره بازدهی فردی و اجتماعی سطوح مختلف آموزش در چند كشور جهان می‌نویسد: «میزان بازدهی اجتماعی گران‌ترین سطح آموزشی (منظور آموزش عالی است)، دست كم در كشورهای در حال توسعه، كمتر از سطوح دیگر است؛ بنابراین حداقل از لحاظ توسعه اقتصادی به نظر می‌رسد كه در هنگام طراحی و توسعه آموزشی، كمترین اولویت را باید برای دانشگاه‌ها و سایر مؤسسه‌های آموزش عالی قایل شد؛ به علاوه چون میزان بازدهی خصوصی آموزش عالی از میزان بازده اجتماعی آن بیشتر است، تأمین هزینه‌های آموزش 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 29 دی 1396 ] [ 12:02 ] [ جمشید راد ]
[ ]

و در ادامه برای " تولیدات کوتاه مدت " SPC (صنایع)

دسته بندیصنایع
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات32
حجم فایل92 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 
و در ادامه برای " تولیدات کوتاه مدت " SPC
 

در گذشته ساخت محصول از مسئولیتهای واحد تولید بشمار می‌آمد و وظیفه اداره كنترل كیفت این بود كه از طریق بازرسی، محصول خوب و سالم را از محصول دارای نقض جدا كند. نحوه انجام یافتن كارهای اداری هم پیوسته زیرنظر قرار می‌گرفت تا از وقوع اشتباه احتمالی جلوگیری شود. هر دو روش بازرسی و بازیابی مستمر را كه ضایعات آفرین است شامل می‌شود و مستلزم صرف وقت و استفاده بیش از حد مواد اولیه در انجام دادن خدمات و تولید محصول است. شیوه مؤثر این خواهد بود كه با استفاده از روش كنترل كیفی آماری از ابتدا، از تولید محصول خراب پیشیری بعمل آید. این روش كه برای اغلب مردم مرسوم بوده روش منطقی است. این طرز تفكر در شعار بیل كاز بی، یعنی انجام دادن صحیح كار از ابتدا مورد اشاره قرار گرفته است. در هر صورت شعار دادن كفایت نمیكند و آنچه مهم و ضروری است درك كامل عوامل فرآیند كنترل آماری است. در یک اقتصاد سالم و رقابتی ، توسعه پایدار کیفیت و کاهش هزینه از جمله شرایط اصلی بقا در بازار است.. و هدف ایجاد ثبات در فرآیند و بهبود قابلیت آن از طریق كاهش تغییر‌پذیری می باشد.


مفاهیم آماری
برای اینكه ما بتوانیم جامعه‌های آماری را مورد مطالعه قرار دهیم بایستی حداقل 2 دسته از اطلاعات راجع به آنها را داشته باشیم. این اطلاعات به 2 نوع مقیاسهای گرایش مركزی و تغییر پذیری موسومند.


1ـ مقیاسهای گرایش مركزی : این مقیاسها عمدتاً به دنبال این هستند كه بیان كنند مركز تجمع توزیع در كجا قرار دارد مهمترین این مقایسها عبارتند از میانگین، میانه.


میانگین : عبارتست از معدل داده‌ها به بیان دیگر این مقیاس بیانگر متوسط ارزش داده‌ها می‍باشد.  و برابر با مقداری كه 50% ارقام از آن بیشتر و 50% ارقام بدست آمده از آن كمتر باشند.


2- مقایسهای تغییرپذیری : این مقیاسها عمدتاً به دنبال میزان پراكندگی داده‌ها از هم می‌باشند كه مهمترین این مقیاسها عبارتند از برد و انحراف معیار.


برد : كه با R نشان داده می‌شود عبارتست از فاصله میان بیشترین داده از كمترین داده موجود.
انحراف معیار : كه باS  نشان داده می‌شود و عبارتست از جذر حاصل جمع مجذور فواصل داده‌ها از میانگین تقسیم بر تعداد داده‌ها منهای 1.


میانه : چنانچه داده‌ها را به ترتیب صعودی یا نزولی مرتب كنیم عددی كه در وسط قرار خواهد گرفت میانه خواهد بود. چنانچه تعداد ارقام زوج باشد میانگین 2 عدد وسطی تعداد میانه را مشخص خواهد نمود. (به ترتیب صعودی یا نزولی).
میانه اگر n فرد باشد
میانه اگر n زوج باشد
برد : كافی است كه كمترین داده‌ها را از بیشترین داده كم نماییم.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 29 دی 1396 ] [ 12:02 ] [ جمشید راد ]
[ ]

تفکر استراتژیک (صنایع)

دسته بندیصنایع
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات31
حجم فایل78 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

فهرست مطالب

 

چکیده: 5

کلید واژه: 5

فرضیه: 5

بیان مسئله: 6

تفکر استراتژیک چیست؟. 7

تفکر استراتژیک در سطح فردی: 8

تفکر استراتژیک در سطح فردی شامل سه‌ عنصر اصلی است: 8

*درکی کلی از سازمان و محیط آن؛ 8

*خلاقیت؛ 8

*چشم‌اندازی برای آینده سازمان؛ 9

چند ویژگی سازمان پیشرو: 11

فناوری اطلاعات (IT): 11

مهندسی مجدد فرایند کسب و کار (BPR): 12

مدیریت دانش و تفکر استراتژیک در سازمان پیشرو: 15

دانش... 17

مدیریت دانش... 18

انواع استراتژی‏ها در مدیریت دانش... 22

روابط عمومی یک استراتژی در سازمان های پیشرو: 23

1. نقش‌ آینده‌نگری‌.. 24

2. نقش‌ بحران‌ ستیزی‌.. 25

3. نقش‌ اعتبارسازی‌ برای‌ سازمان‌. 26

4. نقش‌ فرهنگ‌سازی‌.. 27

5. نقش‌ نظریه‌پردازی‌.. 28

نتیجه گیری: 29

منابع: 30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چکیده:

به منظور ادامه حیات سازمان و تطبیق آن در بلند مدت با محیط، مدیریت، سیاستها، خط مشی ‏ها و بینش و نگرش خود را به صورت‏ پویا شکل می ‏دهد . بدین معنی که تلاش می ‏شود تا با بهر ه ‏گیری از تفکر استراتژیک، عوامل موثر بر سازمان شناخته شود و از آینده مبهم و شرایط نامطمئن با ملاحظه وابستگی عوامل و فاکتورهای‏ موثر، راه حل مسائل استنباط شود.

منظور از دور زندگی سازمان آن است که‏ مراحل مختلف عمر یک سازمان یعنی تولید، رشد، بلوغ و کهولت به تفکر متفاوتی نیاز دارد. به‏ عنوان مثال، چنانچه در مرحله رشد و بلوغ‏ سازمان، نسبت به جزئیات توجه شود، هزینه ‏ها تقلیل می‏ یابد و سود قابل توجهی را نصیب‏ سازمان خواهد کرد. همچنین در مرحله کهولت، خلاقیت و نوآوری لازم است تا منجر به تجدید حیات سازمان شود.

در هرحال، ادامه حیات سازمان ها، با داشتن‏ تفکر استراتژیک، ارتباط نزدیک دارد. مدیران‏ باید عادات ذهنی و اندیشیدن را در سازمان اشاعه‏ دهند و فضای مناسبی برای رشد فکری و خلاقیت‏ به وجود آورند. خلاقیت و نوآوری، رشد و بقای‏ سازمان را تضمین می ‏کند.

امروزه تلاش روزافزون سازمان های پیشرو در دنیای رقابت و کسب و کار این است که یک استراتژی مشخص جهت  مدیریت  دانش و جذب تجربه های سرمایه انسانی داشته باشند که این خود باعث پدید آمدن مشاغل جدید برای سازمان در این راستا شده است.

کلید واژه:

سازمان پیشرو، تفکر استراتژیک، مدیریت دانش

فرضیه:

آیا در سازمان های پیشرو تفکر استراتژیک وجود دارد؟

تفکر استراتژیک در سازمان های علمی چه تفکرهایی می تواند باشد؟

بیان مسئله:

امروزه تمامی نظریه‏ پردازان سازمانی اذعان دارند که جهت حضور مستمر و پایدار در عرصه رقابت جهانی، سازمان‏ ها اللخصوص سازمان های پیشرو باید حول محور علم و دانش فعالیت نمایند. انفجار دانش و رشد روزافزون فناوری اطلاعات، پدیده اینترنت و مسأله جهانی شدن، از عوامل کلیدی مؤثری هستند که در راستای انتقال به جامعه‏ ای مبتنی بر علم و دانش و آگاهی حرکت می ‏نمایند. افزایش قابلیت‏ ها و توان مهارتهای کاری از طریق بهره ‏گیری خردمندانه از فناوری اطلاعات در آینده عاملی حیاتی برای شرکتها و صنایع بشمار خواهد آمد. اینک، دانش، مهمترین پدیده‏ ای است که یک شرکت می ‏تواند کسب کند و آن را گسترش دهد.

مدیریت دانش، بیش از آنکه نوعی تفکر استراتژیک درباره چگونگی اداره یک سازمان پیشرو باشد، نوعی دارایی راهبردی برای افراد و سازمان ها ست. با اطمینان می‏ توان گفت که پایه و اساس مدیریت دانش در یک دوره کوتاه مدت، به بهره ‏برداری بهینه از اطلاعات قابل دسترسی و منابع موجود منجر خواهد شد؛ در حالی که در دوره‏ های بلند مدت نیز قادر است پیشرفت و توسعه سازمانی را برای آینده‏ ای مطمئن تقویت نماید. مدیریت دانش به عنوان نیازی استراتژیک، برای تمامی سازمان ‏ها در هزاره سوم مطرح است. هم اکنون سازمان ها و مؤسسات آگاه شده‏ اند که مدیریت دانش، «چیزی» بیش از دستیابی اتفاقی به دانشی یکپارچه و جامع است. مدیریت دانش را می‏ توان توانایی تبدیل داده ‏ها به اطلاعات و همچنین اطلاعات به دانش تعبیر نمود و مدیران باید به این امر واقف گردند که اجرای مدیریت دانش در سازمانی که با فناوری اطلاعات در تعامل است، فواید استراتژیک بی ‏شماری به دنبال خواهد داشت. در این مقاله تلاش شده است با نگاهی جامع به مدیریت دانش و نقش آن در بهبود عملکرد و اثربخشی سازمان، به اهمیت «فرهنگ» در اجرای این الگوی استراتژیک در سازمان‏ های کنونی پرداخته شود.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 29 دی 1396 ] [ 12:01 ] [ جمشید راد ]
[ ]

پلاگاریم فازی (صنایع)

دسته بندیصنایع
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات22
حجم فایل46 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فصل اول: كلیات تحقیق

بیان مسأله اساسی تحقیق به طور كلی (شامل تشریح مسأله و معرفی آن، بیان جنبه‏های مجهول و مبهم، بیان متغیرهای مربوطه و منظور از تحقیق) :

 

پلاگاریسم در لغت به معنی به سرقت بردن یا گرفتن (ایده در کلمات دیگری) به عنوان یک اثر شخصی است.

امروزه بسیاری از دانشجویان، دانش آموزان ، .. برای فرار از نوشتن، بخش هایی از نوشته های دیگران را کپی می کنند و نه تنها در بخش مقدمه که در بخش های دیگر بدون ذکر منبع استفاده می کنند. به عبارتی، جمله هایی از مقاله های مرتبط می گیرند و اطلاعات مقاله خود را در آن وارد می کنند، غافل از اینکه اگر این مسئله از حد معینی بگذرد، متهم به دزدی ادبی متهم خواهند شد.

تاکنون شیوه های مختلفی برای تشخیص پلاگاریسم ارائه شده که به مواردی از آنها اشاره می شود:

  • تشخیص پلاگاریسم با استفاده از شبکه عصبی کوهنن و تجزیه ارزش تک مقداری

·        تعیین درجه ارتباط از مجلات انتقادی با استفاده از ارائه متن های مبتنی بر گراف

·        شباهت مفهومی و شیوه بر پایه گراف برای تشخیص پلاگاریسم

در این پروپوزال به ارائه پارامترهای تاثیر گذار در تشخیص پلاگاریسم پرداخته بر اساس این پرامترها میزان تاثیر آنهادر تشخیص پلاگاریسم تشخیص داده می شود. ابتدا با ارائه پارامترهای تاثیر گذاری که از مقالات خوانده شده اخذ شده و به تصویر نمودن آنها در نمودار و میزان تاثیر (کم، متوسط، زیاد) می پردازیم.

سپس براساس پارامترها قوانین فازی که در تشخیص حدودی پلاگاریسم تاثیر گذار هستند پرداخته ، با استفاده از رسم نمودار و تشخیص بیشترین تاثیر ، می توان گفت : چند درصد این متن به متن اصلی نزدیکتر است.

ابتدا نکاتی چند در رابطه با منطق فازی را مرور کرده سپس بر طبق آن موضوع پژوهش را دنبال می کنیم.:

Top of Form

منطق فازی (Fuzzy Logic)


منطق فازی چیست؟
منطقی است كه بودن و نبودن و هر چیز بین آن دو را برای یك مفهوم می پذیرد. در منطق صفر و یك (Binary Logic) یك مفهوم درست (1 یا True) و یا نادرست (0 یا False) است و حالت دیگری قابل تعریف نیست. در حالی كه در منطق فازی همان مفهوم علاوه بر 0 و 1 می تواند مقادیر بازه ی 0 تا 1 را به خود اختصاص دهد. به عبارتی دیگر حالتی بین درستی و نادرستی در منطق فازی قابل تعریف است.
به عنوان مثال می خواهیم دمای هوا را از دیدگاه منطق باینری و فازی بررسی كنیم:

  • باینری: هوا یا سرد (0) است و یا گرم (1).
  • فازی: دمای هوا می تواند از حالت سرد (0) تا حالت گرم (1) تغییر كند به طوری هوای فرضا" معتدل (0.5) هم در این دیدگاه پذیرفتنی است.


واضح است كه منطق تفكر ما به عنوان یك موجود هوشمند نیز فازی است. پروفسور لطفی زاده با معرفی نظریه ی مجموعه های فازی گام های ارزشمند آغازین را جهت به كارگیری این منطق برداشتند. هم اكنون منطق فازی در علوم مختلفی چون هوش مصنوعی و كنترل كاربرد دارد.

قبل از آن كه كمی عمیق تر وارد منطق فازی شویم، بهتر است با دو مفهوم آشنا شویم:

  • متغیر های قطعی (Crisp Variables): متغیر هایی هستند كه ارزش آن ها با یك مقدار معین بیان می شود. مثلا" دمای هوا 20 درجه ی سانتی گراد است یا A زیرمجموعه ی B است. روشن است كه مقدار ارزش ها دقیق و قطعی است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 29 دی 1396 ] [ 12:01 ] [ جمشید راد ]
[ ]

بورس اوراق بهادار با تصمیم گیری چند معیاره (صنایع)

دسته بندیصنایع
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات10
حجم فایل271 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بورس اوراق بهادار با تصمیم گیری چند معیاره

 

چکیده

در این مقاله سعی شده تا جهت انتخاب بهینه بدره سهام از برنامه ریزی آرمانی- كه یكی از مدلهای تصمیم گیری چند معیاره است- مدد گرفته شود. به منظور انتخاب بهینه، از میان شركتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران بر اساس معیارهایی كه اهم آن نقدشوندگی سهام شركت است، چند شركت انتخاب و اطلاعات مورد نیاز مربوط به هر سهم محاسبه شد. سپس با توجه به داده ها و آرمانهای سرمایه گذار، با استفاده از مدل برنامه ریزی آرمانی موجبات کمک به اتخاذ تصمیم سرمایه گذار فراهم گردید. نتایج بدست آمده از تبلور تحقق آرمانهای سرمایه گذار از انتخاب بدره ای متنوعی حكایت می كند كه در آن بین ریسك و بازده تا حد ممكن توازن برقرار است.

1-  فصل اول: کلیات

از ایام قدیم انتخاب بهینه برای سرمایه گذاری رویای هر سرمایه گذار بوده و هست . سرمایه گذاران به منظور تحقق رو یای خود مبنی بر كسب بازدهی مورد انتظار از شم تجاری و تجربیات خود مدد می گرفتند. با پیشرفت مدیریت مالی انتخا ب های سرمایه گذار ان روشمند شد و آنها با كاربرد مدلهای مختلف و تلفیق نتایج حاصل از آن با تجربیات خود قادر شدند تا انتخاب بهینه را محقق نمایند . در گذش ته انتخاب در سرمایه گذار ی، با در نظر گرفتن یك معیار انجام می شد؛ حال آنكه هر سرمایه گذاری در كنار هدف اصلی خود آرمانهایی نیز در نظر دارد كه تحقق آن آرمانها رضایت او را فراهم خواهد آورد. سرمایه گذاران بورس اوراق بهادار نیز از این ماجرا مستثنی نیستند و دغدغه تشكیل بدره بهینه را در سر دارند . آنها با پذیرش سطح مشخصی از ریسك به دنبال كسب بازدهی مورد انتظار خود هستند . علم تصمیم گیری، سرمایه گذاران را در راستای اتخاذ تصمیم بهینه با بكارگیری مدلهای مختلف یاری می نماید .

در این مقاله تلاش بر این است تا با بكارگیری بر نامه ریزی آرمانی - كه یكی از مدلهای تصمیم گیری چند معیاره است - سرمایه گذار ان را در انتخاب حتی الامكان بهینه ای یاری رسانیم.

تحلیلگران سنتی سهام طی تحقیقات خود دو عامل با اهمیت ریسك و بازده را به سرمایه گذاران شناساندند . آنها، اغلب دیدگاههای سنتی بازده را، سود نقدی و افزایش قیمت سهم طی دوره زمانی می پنداشتند. اما در واقع بازدهی یك سهم به تنهایی در دوره ای كه سهم نگهداری می شود حاصل نشده و ضرورتا " نرخ بازدهی با زمان تعدیل نمی شود . از این روی تحلیلگران سنتی ممكن است كه بازدهی آتی و نسبت قیمت به عایدی سهم (P/E) و بنابراین سود نقدی را پیش بینی نمایند؛ اما قادر نیستند تا ارزش قابل دسترسی بازدهی را در ارتباط با الزامات سرمایه گذار تعیین نماید.

2- فصل دوم ادبیات تحقیق

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 29 دی 1396 ] [ 12:01 ] [ جمشید راد ]
[ ]

الگوریتمهای مسیریابی (صنایع)

دسته بندیصنایع
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات142
حجم فایل2.131 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه الگوریتمهای مسیریابی  

در هریك از سه قرم گذشته فناوری خاصی رونق داشته باشد قرن هجدهم زمان توسعه سیستم های مكانیكی بزرگ به همراه  انقلاب صنعتی بود. قرن نوزدهم عصر موتور بخار بود. قرن بیستم زمان جمع آو ری ،پردازش ، و توزیع اطلاعات بودو در بین سایر پیشرفت ها ،شاهد نصب شبكه های جهانی تلفن، اختراع رادیو و تلویزیون ، تولید و رشد بی سایقه صنعت كامپیوتر و پرتاب ماهواره های ارتباطی  بوده ایم.

با پیشرفت فناوری  این موارد د رحال همگرایی است و تفاوت هایی بین جمع آوری ، انتثال ذخیره و پردازش اطلاعات به شدت در حال محو شدن است سازمان هایی با صدها شعبه در نقاط مختلف جغرافیایی ،ب فشردن كلید وضعیت فعلی را حتی در دورترین نقاط بررسی می كنند. با افزایش فدرت جمع آوری، پردازش و توزیع اطلاعات، تقاضای پردازش اطلاعات پیچیده تر نیز افزایش می یابد

 

 

-

الگوریتمهای مسیر یابی

 

وظیفه اصلی لایه شبكه ، هدایت بسته‌ها از ماشین منبع به ماشین مقصد است در اغلب زیر شبكه‌ها ، بسته‌ها باید چند جهش انجام دهند. تا به مقصد برسند. برای شبكه‌های پخشی،استثنایی وجود دارد، وای در اینجا نیز اگر منبع و مقصد در یك شبكه نباشد مسیر یابی مشكل محسوب می‌شود. الگورتیم هایی كه مسیرها و ساختمان داده‌های مربوط به آن را انتخاب می‌كنند، موضوع مهم را طراحی لایه شبكه اند.

الگوریتم مسیر یابی بخشی از نرم افزار لایه شبكه است كه تعیین می‌كند بسته ورودی باید به كدام خط خروجی منتقل شود. اگر زیر شبكه از داده‌ها گرام‌ها استفاده كند، این تصمیم گیری دوباره باید برای هر بسته  ورودی تكرار شود ،چون تا آن موقع امكان دارد بهترین مسیر، تغییر كند اگر زیر شبكه از مدارهای مجازی استفاده كند ، تصمیمات مسیر یابی وقتی اتخاذ می‌شوند كه مدار مجازی جدیدی استفاده گردد. از آن پس ، بسته‌های داده‌ها فقط از مسیر ایجاد شده قبلی منتقل می‌شوند.حالت دوم گاهی مسیر یابی تماس دارد ، زیرا مسیر در طول مدت تمسا كاربر باقی می‌ماند ( مثل كار كردن با پایانه یا انتقال فایل ) صرف نظر از این كه آیا مسیرها برای هر بسته به طور مستقل انتخاب میشوند  یا فقط وقتی كه اتصال جدیدی برقرار می‌شود انتخاب می‌گردند، خواصی  وجود دارند. كه در الگوریتم‌های مسیر یابی مطلوب‌اند صحت ، سهولت تحمل عیب، پایداری ، عدالت و بهینگی صخت وسهولت نیازی به توضیح ندارند، اما نیاز به تحمل عیب چندان روشن نیست. انتظار می‌رود كه شبكه‌های بزرگ ، سال‌ها بدون عیب كلی سیستم  به كار خود ادامه دهند. در این مدت ممكن است اشكالات سخت افزاری و نرم افزاری  گوناگونی به وجود آید. میزبان‌ها مسیر یاب‌ها مسیر یاب‌ها بدون نیاز به توقف انجام انجام كارها در مسیر یاب‌ها و راه اندازی مجدد شبكه در هر بار متلاشی شدن مسیریاباز عهده تغییرات در توپولوژی و ترافیك برآید.

پایداری نیز برای الگوریتم مسیر یابی هدف مهمی است. الگوریتم‌های مسیر یابی وجود دارند كه هرگز وجود دارندكه هرگز به حالت پایداری نمی‌رسند.مدت زمان اجرای آن بی تاثیر است عدالت وبهینگی مممكن است ساده به نظر می‌رسند یقیینا  كسی با آن مخالف نیست. اماهمان طور كه روشن است اهداف متناقضی دارند به عنوان مثال از این تناقض ، شكل 1 را بینید. فرض كنید ترافیك كافی بین A و ش، بین B,B وبین C, C  وجود دارد تا پیوندهای افقی را اشباع نماید برای بیشینه كردن كل جریان ترافیك  X, X باید كاملا از بین برود. متاسفانه از نظر X وX عادلانه نیست بدیهی است كه توافقی  بین كارایی كلی و عدالت اتصال‌های منفرد لازم است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 29 دی 1396 ] [ 12:00 ] [ جمشید راد ]
[ ]

مدیریت دانش و سرمایه فکری در سازمان ها و پیرامون حل ارزش افزوده هر کدام از انها (صنایع)

دسته بندیصنایع
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات11
حجم فایل167 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مدیریت دانش و سرمایه فکری در سازمان ها و پیرامون حل ارزش افزوده هر کدام از انها

مقدمه

بسیاری از سیستم‌های حسابداری فعلی از نقش و اهمیت فزاینده حق مالكیت معنوی و دانش در سازمان‌‌هایی عصر نوین غافل بوده و از توان سنجش ارزش واقعی دارایی‌ها در محاسباتشان ناتوانند. به عبارت دیگر، صورت‌های مالی در تشریح ارزش واقعی شركت‌ها از محدودیت‌های بسیاری برخوردار هستند. در جوامع دانش‌محور كنونی، بازده سرمایه فكری بكار گرفته‌‌شده بسیار بیشتر از بازده سرمایه‌های مالی به كار گرفته‌‌شده، ‌اهمیت یافته است. این به آن معناست كه در آینده در مقایسه با سرمایه‌های فكری، نقش و اهمیت سرمایه‌های مالی در تعیین قابلیت سودآوری پایدار، كاهش چشم‌گیری خواهد یافت. این موضوع موجب ایجاد فاصله بین ارزش واقعی شركت‌ها و سازمان‌ها با آنچه كه در محاسبات حسابداری سنتی اعمال می‌گردد، ‌‌شده ‌است.

مسئله اصلی این پژوهش بررسی نقش و اهمیت سرمایه فكری در ارزش واقعی شركت‌ها و كاركرد مالی آنهاست؛ مسئله‌ای که اهمیت و جایگاه تعیین‌كننده‌ای در موفقیت یا شكست شركت‌ها دارد.

 

 

ضرورت انجام پژوهش

افزایش شكاف بین ارزش واقعی و دفتری شركت‌ها، توجه محققان را برای توضیح ارزش نامرئی كه در این بین از صورت‌های مالی حذف‌‌ شده، جلب کرده ‌است. ارزشی كه ما از آن تحت عنوان سرمایه فكری نام می‌بریم و در تمامی ابعاد سازمان همچون یك پیكره دانش حضور دارد، اما نادیده گرفته می‌شود. بر اساس تحقیقات صورت‌گرفته بین 500 شركت تایوانی، نسبت ارزش بازار (واقعی) شركت‌ها به ارزش دفتری آنها به تدریج از 1 تا بیش از 5 برابر بین سال‌های 1997 تا 2001 افزایش یافته است. تحقیقات نشان داده‌اند كه در حدود 80 درصد ارزش بازار شركت‌ها در گزارش‌های مالی آنها منعكس نشده ‌است. اهمیت و ضرورت پژوهش حاضر ناشی از اهمیت و فزاینده‌ای است كه این سرمایه كمتر شناخته‌‌شده (سرمایه فكری) در ارزش واقعی شركت‌ها و عملكرد مالی آنها و به تبع آن موفقیت و شكست آنها در محیط رقابتی و پیچیده ‌امروزی دارد.

 

 

 

سنجش سرمایه فكری 

امروزه سیستم‌های سنجش فراوانی جهت اندازه‌گیری سرمایه فكری طراحی‌‌ شده است، اما هنوز یك روش جامع جهت سنجش وجود ندارد. به رغم كوشش‌های زیاد اخیر برای سنجش كیفی و در برخی موارد كمی دارایی‌های نامشهود، هنوز یك سیستم جامع و كامل كه تمامی جنبه‌های سنجش را در بر بگیرد طراحی نشده است.  

 

 

طرح كلی پژوهش

در بورس اوراق بهادار پرداخته است. به این منظور ابتدا پنج شاخص کلیدی عملکرد شرکت‌ها و شاخص کارایی سرمایه فکری با استفاده ‌از مدل "پالیک" در جامعه آماری شرکت‌های پذیرفته‌‌شده در بورس اوراق بهادار طی سال‌های 1384 تا 1388، اندازه‌گیری ‌‌شده، سپس تاثیر سرمایه فکری و اجزای آن بر هر یک از شاخص‌های عملکرد مالی با استفاده ‌از الگوی رگرسیون خطی مورد آزمون قرار گرفته است.

پژوهشی توسط مدهوشی و اصغرنژاد امیری نیز به سنجش سرمایه فکری و بررسی رابطه آن با بازده مالی شرکت‌ها در شرکت‌های سرمایه‌گذاری بورس اوراق بهادار ایران انجام ‌‌شده است.  از آمارهای گرداوری شده توسظ انان در این پژوهش استفاده شده است.

 

 

در این پژوهش  دو متغیر اساسی پژوهش یعنی سرمایه فکری و عملکرد مالی اندازه‌گیری می‌شوند، سپس در مرحله بعد به بررسی رابطه میان این دو متغیر پرداخته می‌شود. شکل زیر طرح کلی پژوهش را نشان می‌دهد.

 برای هر کدام از شاخص‌های عملکرد مالی در نظر گرفته‌‌شده، فرضیه‌های جداگانه‌ای طراحی می‌شود. بدین ترتیب پژوهش حاضر دارای پنج فرضیه اصلی است که ‌هر یک از سه فرضیه فرعی در مورد عناصر سرمایه فیزیکی تشکیل‌‌ شده‌ است:

 

  1. سرمایه فکری با بازده حقوق صاحبان سهام شركت‌های بورس اوراق بهادار رابطه دارد.
  2. سرمایه فکری با بازده دارایی‌های شركت‌های بورس اوراق بهادار رابطه دارد.
  3. سرمایه فکری با بهره‌وری کارکنان شركت‌های بورس اوراق بهادار رابطه دارد.
  4. سرمایه با نسبت ارزش بازار به ارزش دفتری هر سهم شركت‌های بورس اوراق بهادار رابطه دارد.
  5. ضریب ارزش افزوده فکری با سود هر سهم شركت‌های بورس اوراق بهادار رابطه دارد.

 

 

تشریح الگوی ضریب ارزش افزوده فكری 

در این پژوهش از روش ضریب فكری ارزش افزوده استفاده می شود. الگوی ضریب ارزش افزوده فكری مبتنی بر چند مرحله است. در ابتدا الگو با محاسبه توانایی شركت در خلق ارزش افزوده VA شروع می‌شود. VA تفاوت بین ارزش خروجی‌ها و ورودی‌های شركت است كه در معادله زیر نشان داده می‌شود:

 

VA = OUT – IN 

استهلاك – هزینه های كالاها و خدمات فروش رفته - كل درآمد حاصل از فروش VA =  

 

 

VA = OUT – IN 

استهلاك – هزینه های كالاها و خدمات فروش رفته - كل درآمد حاصل از فروش VA =  

 

 

VA = OUT – IN 

استهلاك – هزینه های كالاها و خدمات فروش رفته - كل درآمد حاصل از فروش VA =  

 

            VA = OUT – IN

 

استهلاك – هزینه های كالاها و خدمات فروش رفته - كل درآمد حاصل از فروش VA =

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 29 دی 1396 ] [ 12:00 ] [ جمشید راد ]
[ ]

تقسیم برق تابلو و استانداردهای آن: (برق،الکترونیک،مخابرات)

دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات30
حجم فایل111 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تقسیم برق تابلو و استانداردهای آن:

اصولاً به طور عمومی یک جعبه فلزی که در آن قطعات مختلف الکتریکی به صورت های مختلف قرار گیرند و کابلهای برق به آن وارد یا از آن خارج گردند یا هر دو حالت را داشته باشد تابلو برق می گویند.

تابلوهای برق خود کارکردهای گوناگون و تقسیم بندی های متفاوتی را دارند که در ذیل به نظر می آید : (البته این تقسیم بندی خیلی کلی می باشد و هر کدام از تقسیمات زیر دامنه گسترده ای را شامل می شوند.)

انواع تقسیم بندی تابلو از نظر ولتاژ آن:

1-               تابلو فشار ضعیف: از 1 تا 1000 ولت کارکرد عایق آن

2-               تابلو فشار متوسط : از 1 تا 33 کیلوولت و کارکرد عایقی آن

3-               تابلو فشار قوی: از 33 کیلوولت به بالا و کارکرد عایقی آن

4-               تابلو مخابراتی یا کافو: که در بحث ما جایی ندارد.

انواع تقسیم تابلو از نظر جریان آن:

1-               تابلو قدرت: جریان اصلی مدار از آن عبور می کند

2-               تابلو فرمان: تنها جریان ضعیف کنترلی از آن عبور می کند.

 

انواع تابلو از نظر طرز عملکرد:

1-               تابلو توزیع یا تقسیم: در آن جریان برق تقسیم می شود.

2-               تابلو راه اندازی : در آن عمل راه اندازی یک الکتروموتور یا دستگاهی دیگر انجام می شود.

3-               تابلو کنتور و وسایل اندازه گیری: شرکت توزیع برق کنتور و وسایل دیگر را در آن جای می دهد.

انواع تابلو از نظر محل نصب:

1-               تابلو معمولی: که روی زمین یا پایه قرار می گیرد.

2-               تابلو دیواری: که روی دیوار یا درون آن جاسازی می شود.

3-               تابلو بارانی: سقف آن شیب دار است و در فضای باز نصب می شود.

حال پس از تقسیم بندی تابلوها که به صورت های مختلف انجام گرفت قسمت تابلوهای فشار ضعیف را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم و علت آن این است که از زیر ترانسفورماتور کلیه پستهای هوایی و خروجی ترانسفورماتورهای پستهای زمینی تابلوهای فشار ضعیف به طور مختلف در مدار قرار می گیرند. . با توجه به رشته کاری و بحث در آب و فاضلاب از بررسی قسمتهای دیگر به جهت اطاله کلام خودداری می کنیم. لذا به بحث تابلوهای فشار ضعیف و استانداردهای وابسته به آنها می پردازیم.

 

مشخصات فنی تابلوهای فشار ضعیف

1- کلیات

1-1- این مشخصات، طرح، مقادیر اسمی، ساخت و آزمون مربوط به تابلوهای تمام بسته فلزی را پوشش می دهد.

1-2- تمام تجهیزات توصیف شده در این مشخصات برای کار مداوم در مقادیر اسمی مشخص شده و تحت شرایط کار تعیین شده بکار می رود.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 29 دی 1396 ] [ 12:00 ] [ جمشید راد ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1411 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 1422 1423 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 1438 1439 1440 1441 1442 1443 1444 1445 1446 1447 1448 1449 1450 1451 1452 1453 1454 1455 1456 1457 1458 1459 1460 1461 1462 1463 1464 1465 1466 1467 1468 1469 1470 1471 1472 1473 1474 1475 1476 1477 1478 1479 1480 1481 1482 1483 1484 1485 1486 1487 1488 1489 1490 1491 1492 1493 1494 1495 1496 1497 1498 1499 1500 1501 1502 1503 1504 1505 1506 1507 1508 1509 1510 1511 1512 1513 1514 1515 1516 1517 1518 1519 1520 1521 1522 1523 1524 1525 1526 1527 1528 1529 1530 1531 1532 1533 1534 1535 1536 1537 1538 1539 1540 1541 1542 1543 1544 1545 1546 1547 1548 1549 1550 1551 1552 1553 1554 1555 1556 1557 1558 1559 1560 1561 1562 1563 1564 1565 1566 1567 1568 1569 1570 1571 1572 1573 1574 1575 1576 1577 1578 1579 1580 1581 1582 1583 1584 1585 1586 1587 1588 1589 1590 1591 1592 1593 1594 1595 1596 1597 1598 1599 1600 1601 1602 1603 1604 1605 1606 1607 1608 1609 1610 1611 1612 1613 1614 1615 1616 1617 1618 1619 1620 1621 1622 1623 1624 1625 1626 1627 1628 1629 1630 1631 1632 1633 1634 1635 1636 1637 1638 1639 1640 1641 1642 1643 1644 1645 1646 1647 1648 1649 1650 1651 1652 1653 1654 1655 1656 1657 1658 1659 1660 1661 1662 1663 1664 1665 صفحه بعد